Jump to content

Vraćanje stana u vlasništvo


rupcictambolastamara

Preporučene objave

Dobar dan!

Imam pitanje vezano za nekretninu.Naime naslijedila sam kuću od roditelja a još nisam bila u braku.Nakon par godina prodali smo kuću i kupili stan a tada sam već bila u braku.Nakon dugog nagovaranja prepisala sam stan na supruga.Sada se rastajemo i bojim se da mi neće vratiti stan pa me zanima što u tom slučaju mogu napraviti da bi vratila stan u svoje vlasništvo i da li ga mogu uopće vratiti.Na vlasničkom listu piše da stan automatski nakon njegove smrti pripada meni!Hvala unaprijed na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, rupcictambolastamara je napisao:

Nakon par godina prodali smo kuću i kupili stan a tada sam već bila u braku.

Za dobivene novce od prodaje nasljeđene kuće u cijelosti ste podmirili cijenu stana?

prije 1 sat, rupcictambolastamara je napisao:

Nakon dugog nagovaranja prepisala sam stan na supruga.

Temeljem kakvog pravnog posla?

prije 1 sat, rupcictambolastamara je napisao:

Sada se rastajemo i bojim se da mi neće vratiti stan pa me zanima što u tom slučaju mogu napraviti da bi vratila stan u svoje vlasništvo i da li ga mogu uopće vratiti

Ako nema sporazuma, onda sudskim putem diobom bračne stečevine.

prije 1 sat, rupcictambolastamara je napisao:

a vlasničkom listu piše da stan automatski nakon njegove smrti pripada meni!

Jeste sigurni da ovo baš ovako piše?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Za dobivene novce od prodaje nasljeđene kuće u cijelosti ste podmirili cijenu stana?

Temeljem kakvog pravnog posla?

Ako nema sporazuma, onda sudskim putem diobom bračne stečevine.

Jeste sigurni da ovo baš ovako piše?

Da,cijeli iznos je išao na stan kupoprodajnim ugovorom na moje ime!I baš piše da nakon njegove smrti stan se prepisuje meni,ne ide na ostavinski!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, Borbena7 je napisao:

Ukoliko sumnjate da će svojatati stan kao vlastitu imovinu, tada Vam je najbolje već sada opunomoćiti odvjetnika, jer sudski postupak rastave braka ionako nema ništa sa postupkom uređenja imovinskopravnih odnosa. 

Niste mi odgovorili na temelju kakvog pravnog posla je on postao vlasnik stana?

Ne razumijem baš pitanje ali darovala sam mu stan i sada je on vlasnik,ako ste to pitali!

prije 1 minutu, rupcictambolastamara je napisao:

Ne razumijem baš pitanje ali darovala sam mu stan i sada je on vlasnik,ako ste to pitali!

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, rupcictambolastamara je napisao:

Hvala puno na odgovoru,morati ću sa odvjetnikom razgovarati jer mi ne želi vratiti stan pa da vidim da li se šta može učiniti po tom pitanju!

Samo naprijed, što prije to bolje, tako da bar stavite zabilježbu spora na taj stan da ga on u međuvremenu ne bi prodao, opteretio i slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma to neće napraviti sigurno,ali ne želi mi vratiti stan u moje vlasništvo samo iz jednog razloga,jer zna da bi ga izbacila van a on nema nikakve nekretnine pa se boji da će ostati na ulici ali moram to riješiti svakako!Stvarno sam Vam od srca zahvalna na savjetima,puno ste mi pomogli!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija