Jump to content

Imovina


mlinar

Preporučene objave

objavljeno:

Pozdrav! Molim vas savijet, naslijedio sam kuću od  mame darovnim ugovorom i kuća je sad pod mojim vlasništvom 1/1  supruga mi prijeti da ju moram isplatiti ako hoću da izađe iz kuće van. sve ulaganje u kuću je pretežno bilo od kredita nešto od ne i nešto od mene .koje mi ie riješenje? Hvala. 

odgovoreno:

Nasljeđivanje i darovni ugovor su sasvim dva različita pojma. No, svejedno ista nekretnina ne ulazi u bračnu stečevinu. Što se tiče isplate (vjerovatno misli na polovinu) na to bi imala pravo samo ako je ulaganjem bitno izmjenjen identitet nekretnine, ili u prijevodu da je uložila toliko da je to sasvim drugačija nekretnina od one dobivene darovnim ugovorom te bi u biti mogla pokerenuti stvarnopravni zahtjev da postane suvlasnikom u 1/2 dijelu. U suprotnom, ukoliko ulaganje ne prelazi 1/10 imala bi pravo na obveznopravni zahtjev za povrat uloženih sredstava.

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i kasnije se registrirati. Ako imate korisnički račun na ovom portalu, prijavite se ovdje kako bi objavljivali s tim korisničkim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija