Jump to content

Isplata naknade za tuđu pomoć i njegu


DubravkaD

Preporučene objave

Dobar dan svima

Molim vas ako netko zna odgovor. Primala sam osobnu invalidninu koja mi je kod podnošenja zahtjava za produženje ukinuta. Pisala sam žalbu i odobrena mi je naknada za tuđu pomoć i njegu. Međutim, isplata nije bila od dana podnošenja zahtjeva za oi nego od dana donošenja rješenja za tuđu pomoć i njegu. Da li je to u redu? Zakinuta sam za preko godinu dana...

Ako netko zna odgovor, bila bih zahvalna.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , DubravkaD je napisao:

isplata nije bila od dana podnošenja zahtjeva za oi nego od dana donošenja rješenja za tuđu pomoć i njegu. Da li je to u redu?

Pravo se priznaje s danom podnošenja zahtjeva ili pokretanja postupka po službenoj dužnosti. Ovdje Vi niste podnijeli zahtjev za pravo na doplatak za pomoć i njegu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Pravo se priznaje s danom podnošenja zahtjeva ili pokretanja postupka po službenoj dužnosti. Ovdje Vi niste podnijeli zahtjev za pravo na doplatak za pomoć i njegu.

Pa nisam. Opisala sam tijek....naknada za pomoć i njegu mi je priznata na osnovu žalbe na rješenje o ukidanju osobne invalidnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, DubravkaD je napisao:

naknada za pomoć i njegu mi je priznata na osnovu žalbe na rješenje o ukidanju osobne invalidnine.

Tako je i zato Vam se ne priznaje s danom podnošenja zahtjeva s obzirom da takav zahtjev ni ne postoji.

Pravo na doplatak za pomoć i njegu u konkretnom slučaju Vam se priznaje s danom utvrđenja u postupku po službenoj dužnosti.

Pogreška je bila što ste se žalili, umjesto da ste podnijeli zahtjev za pravo na doplatak za pomoć i njegu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija