Jump to content

Nasljedno pravo / prepis kuće /


M1234

Preporučene objave

Moja  mama nasljeđuje kuću i svu dr imovinu prije tatine smrti,ostavlja sve njoj 2012 g

kuca nije etažirana ali ima dva jednaka kata 

i po našem dogovoru 2012 ostavlja meni i bratu da zajedno zadržimo uspomenu kuću ,jedan kat pripada meni a drugi bratu ( njegov dio još mama i on nisu sredili putem oporuke kako mama želi )

Uz dogovor da u nas dvoje braće završimo do kraja / a mamu pomažemo kroz život ( sto ja i radim već 15 g)  financijska potpora uz njezinu penziju)

ja radim sve po planu i dogovoru

ali moj brat nije zainteresiran vise ,jel smatra da je to previše novaca, 

Nedovrsenu kuću ( koju koristimo kao vikendicu danas, svi  stanujemo  na drugim adresama  )  mama daje meni pola,upisom na gruntovno katastru i urednom građevinskom dozvolom( koji sam ja financirala)

a i skoro sve paltila da se kuća dovrši moj i njezin dio ( koji poslje ostaje bratu) brat nije nikada dao novaca oko dovršavanja kuće niti plaćao /plaća račune za kuću od dana kad sam ja naslejdila moj dio, 

ja i moj suprug plaćamo sve održavanje, dugi niz godina čekamo da netko se ponudi pa pomogne oko toga ali ništa 

sutimo i placamo 🤷‍♀️

Jel smatram da ako si vlasnik drugog djela ,mama i brat treba da plaćaju po pola ,neovisno o broju posjeta u kuću 

moji sto se potroši struje i vode tokom mog boravka niej meni problema platit ali samo paušali i održavanje nebi trebalo biti samo na meni 

moje pitanje glasi ;

dali ima pravo sad nakon toliko godina prodati cjeli kuću ? Mama

jel počela je  da priča kako je ona vlasnik kuće ? I sve će prodati 

ja sa svim čistim papirima katastra uvedeno u sve knjige, platila svu građevinsku ,plaćam račune uredno ,živim u strahu da će na kraju sve se prodati 

brat ju ne želi već želi pola novaca od kuće ( sto je meni ok da odkupim)

i kao sto pišem kuća nije etažirana ali je podjeljena na dva djela sa dva ulaza 

ponuđen mu je novac također 

Pozdrav 

M

 

 

uređeno: od Mama 69
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • M1234 je promijenio naziv u Nasljedno pravo / prepis kuće /
prije 1 sat, Mama 69 je napisao:

dali ima pravo sad nakon toliko godina prodati cjeli kuću ? Mama

jel počela je  da priča kako je ona vlasnik kuće ? I sve će prodati 

Ako ste vi upisani kao suvlasnik na 1/2 udealnog dijela kuće (pošto nije etažirana), majka može prodati samo svoju preostalu 1/2 - to će tešlko prodati jer rijetko tko želi kupiti dio neetažirane nekretnine. 

prije 1 sat, Mama 69 je napisao:

brat ju ne želi već želi pola novaca od kuće ( sto je meni ok da odkupim)

Prodati se može samo 1/2 kojoj je vlasnik vaša majka i brat samo od toga može očekivati dio novca - ako ste vi uredno upisani u ZK kao jedini vlasnik druge polovice. No, za tako nešto se teško nalaze kupci - opcije koje preostaju vašoj majci jest da proda vama, a ako to ne želi uvijek se može ići na sudsko razvrgnuće suvlasničke zajednice (u kojem se kuća u konačnici prodaje na javnoh dražbi i redovito za manje novca negoli se može realizirati dogovorom). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija