Jump to content

Zastara izvršenja kazne zatvora


Mr.strategy

Preporučene objave

U 2010 godini sam osuđen na kaznu zatvora od 4 godine zbog iznude u pokušaju. Riješenjem komisije za uvjetni otpust otpušten sam sa izdržavanja kazne krajem 2013, ostatak zatvorske kazne u trajanju od 7 mjeseci je zamijenjen uvjetom. Uvjerena kazna je riješenjem suca izvršenja 2015 opozvana i zamijenjena zatvorskom kaznom. Ja već godinama živim u inozemstvu, i sada moram natrag za hrvatsku da bih produžio dokumente. Moj odvjetnik je razgovarao sa sucem izvršenja Zupanijskog suda za Sisku, i u tome razgovor je sudac rekao odvijetniku da je nastupila zastara izvršenja kazne zatvora. Nakon što četri tjedna nismo dobili riješenje o nastupanju zastara , odvjetnik je opet išao kod sudca izvršenja. Sudac je tada rekao da je on pogriješio, da nije nastupila zastara jer se gleda cijela kazna a ne preostali dio. Moje pitanje je, što mogu učiniti da ne moram odslužiti taj ostatak kazne ? Mora li sudac stajati iza onoga što je prvi put priopćio odvjetniku ? Ima li još kakva mogućnost zastare ? Neke druge ideje? Koja je svrha izvršavanja jednog dijela kazne 14 godina nakon počinjenja kaznenog dijela?

Hvala vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Osuđen na kaznu zatvora od 6mj, presuda je postala pravomoćna 2017, dobio sam uvjet 400 sati dobrotvornog rada koje nazalost nisam izvrsio, sada na kraju mi ipak nisu vise dali priliku da odradim dobrotvorni rad, žalio se na to drugostupanjskom sudu i žalba mi je odbijena 29 rujna 2022, i tek sam sad pozvan na ročište sucu za izvršenje kazne, je li zastara nastupila ili je to gotovo,,, molim lijepo ako netkozna

Hvala Puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 15. 01. 2024. u 21:27, Akira je napisao:

Osuđen na kaznu zatvora od 6mj, presuda je postala pravomoćna 2017, dobio sam uvjet 400 sati dobrotvornog rada koje nazalost nisam izvrsio, sada na kraju mi ipak nisu vise dali priliku da odradim dobrotvorni rad, žalio se na to drugostupanjskom sudu i žalba mi je odbijena 29 rujna 2022, i tek sam sad pozvan na ročište sucu za izvršenje kazne, je li zastara nastupila ili je to gotovo,,, molim lijepo ako netkozna

Hvala Puno!

Ako nije bilo rješenjem Probacijskog centra odobrenje neizvršavanja za određeni period onda je najvjerojatnije ovo što ti je drot13 odgovorio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija