Jump to content

Kako spriječiti prodaju imanja na kojemu živim ?


CordisDia

Preporučene objave

Dali se ikako moguće zaštiti pravnim putem ?

Situacija je sljedeća . U zadnje vrijeme moj otac na kojeg je upisano imanje sve glasnije i češće počinje pričati o prodaji imanja na kojemu ja, on i moja majka živimo ? Ja sam strogo protiv toga . Nakon bakine smrti , imanje je prepisano na njega uslijed njegovim verbalnih prijetnji i zastrašivanja naspram moje majke .

Otac je notorni alkoholičar koji 15ak godina nema nikakve prihode , teških problema s alkoholom i u prošlosti je imao česte svađe s mojom majkom koje bi se mogle i okarakterizirati kao obiteljsko nasilje ili remećenje javnog reda i mira . Siguran sam ako uspije to napraviti , velik dio novca bi potrošio na alkohol . 

Kako god , ne želim dopustiti da jedan alkoholičar rasproda sve što su baka i djed desetljećima radili i crnčili , ono što bih ja nakon njegove smrti htio imati ...

Nikada u životu nisam trebao nikakve odvjetničke usluge , niti sam upućen u cijene . Koju cifru moram pripremiti za pravni dvoboj . Koliko odvjetnici koji se bave ovakvim temama uopće naplaćuju prvotne konzultacije ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , CordisDia je napisao:

Otac je notorni alkoholičar koji 15ak godina nema nikakve prihode , teških problema s alkoholom i u prošlosti je imao česte svađe s mojom majkom koje bi se mogle i okarakterizirati kao obiteljsko nasilje ili remećenje javnog reda i mira

Jedino možda da se obratite Centru za socijalnu skrb, ako ima uvjeta da pokrenu postupak za oduzimanje njegove poslovne sposobnosti i stavljanje pod skrbništvo. 

prije 13 sati , CordisDia je napisao:

Koju cifru moram pripremiti za pravni dvoboj

Nemate nikakve pravne osnove, jer je otac zakoniti vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 08. 2023. u 8:05, Borbena7 je napisao:

Jedino možda da se obratite Centru za socijalnu skrb, ako ima uvjeta da pokrenu postupak za oduzimanje njegove poslovne sposobnosti i stavljanje pod skrbništvo. 

Nemate nikakve pravne osnove, jer je otac zakoniti vlasnik.

hm hm , revizija ostavinske rasprave ? Ima li ikakve osnove na temelju ovoga što sam naveo da se to pokrene ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija