Jump to content

Naknada za otkazivanje termina


replique

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam pitanje koje je u praksi već riješeno (podmirio sam traženi trošak), ali zanima me da li je zakonski utemeljeno.

Naime prije cca 2 godine imao sam termin za masažu, kojeg sam otkazao radi pozitivnog kovid testa. U telefonskom razgovoru tada, sve je bilo ok: zahvaljujemo na pozivu, želite li idući termin za 4 dana? Ja sam rekao da ne vjerujem da će tako brzo proći to. Na to sam dobio odgovor da nema veze, samo da javim dan prije ako još nije i sve ok. Tako sam i napravio, i tu je priča s tim stala, nisam više tražio kod njih ikakvu uslugu.

Prije koji dan, nazovem isti centar, dobijem termin, i nedugo zatim poziv, da sam u evidenciji (?) mušterija koje otkazuju i ne dolaze, i da stoga moram platiti termin unaprijed na račun (što smatram skroz normalnim i korektnim). Na mail su mi poslali račun sa cijenom sata masaže, plus dvije cijene "usluge otkazivanja termina".

Zanima me da li je to uopće zakonski moguće naplatiti. Razumijem njihov problem, dapače, podržavam plaćanje unaprijed predračunom, no nisam siguran da je uopće zakonito naplaćivanje usluge koja niti je bila navedena na cjeniku, niti sam obaviješten o tome da će mi radi tog otkazivanja biti "izvršena" ta usluga.

Naročito nisam siguran kako je moguće naplatiti uslugu dvije godine nakon njena izvršenja.

Razumio bih da je to penal koji se izdaje, ili da je izdan račun u vrijeme kad je taj termin bio ikako aktualan (14 dana od), pa da postoji nepodmiren račun. Čak bih razumio i jednostavno da me ne žele primiti. No ovo nisam siguran kako je moguće.

Dodatno, zamolili su me da donesem liječničku potvrdu da sam imao kovid (lol), na što sam rekao da je to direktno zadiranje u liječničku tajnu. Nakon toga stvar je riješena praktično: plaćanje unaprijed.

Zanima me koliko je ovakvo poslovanje pravno uistinu utemeljeno.

 

Zahvaljujem na svim odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , replique je napisao:

Zanima me da li je to uopće zakonski moguće naplatiti.

Da, ako se niste pozvali na zastaru.

prije 4 sati , replique je napisao:

no nisam siguran da je uopće zakonito naplaćivanje usluge koja niti je bila navedena na cjeniku, niti sam obaviješten o tome da će mi radi tog otkazivanja biti "izvršena" ta usluga

Dovoljno je da je uređeno s njihovim općim uvjetima poslovanja.

prije 4 sati , replique je napisao:

Naročito nisam siguran kako je moguće naplatiti uslugu dvije godine nakon njena izvršenja

Sud ne pazi na zastaru po službenoj dužnosti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija