Jump to content

ugovor o darovanju suvlasničkog dijela nekretnina


eugen6

Preporučene objave

Poštovani,

molim cijenjeni odgovor i savjet pravnika po slijedećem:

sa braćom sam suvlasnik na nekretninama. Jedan brat mi namjerava darovati od svog suvlasničkog dijela 24/48 koje ima na jednoj poziciji u ZK ulošku  polovicu tj. 12/48 a njemu na toj poziciji da ostane isto 12/48. Drugi brat u istom ZK ulošku ima vlasničke udjele na dvije pozicije i to 3/48 i 5/48 i namjerava mi darovati obje, u drugom ZK ulošku ima udjel 1/3 koji mi također namjerava darovati. Zanima me da li mogu upotrijebiti opći obrazac UGOVORA O DAROVANJU NEKRETNINA, budući se ovdje ne spominju čestice već suvlasnički dijelovi. Slobodan sam zamoliti savjet kako popuniti taj ugovor a da ima prođu kod javnog bilježnika i u ZK ODJELU Općinskog suda. Hvala unaprijed. Ukoliko je potrebno mogu dati dodatne podatke. 

Eugen

uređeno: od Borbena7
Naslov - velika slova - smatraju se vikanjem na forumu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , eugen6 je napisao:

Poštovani,

molim cijenjeni odgovor i savjet pravnika po slijedećem:

sa braćom sam suvlasnik na nekretninama. Jedan brat mi namjerava darovati od svog suvlasničkog dijela 24/48 koje ima na jednoj poziciji u ZK ulošku  polovicu tj. 12/48 a njemu na toj poziciji da ostane isto 12/48. Drugi brat u istom ZK ulošku ima vlasničke udjele na dvije pozicije i to 3/48 i 5/48 i namjerava mi darovati obje, u drugom ZK ulošku ima udjel 1/3 koji mi također namjerava darovati. Zanima me da li mogu upotrijebiti opći obrazac UGOVORA O DAROVANJU NEKRETNINA, budući se ovdje ne spominju čestice već suvlasnički dijelovi. Slobodan sam zamoliti savjet kako popuniti taj ugovor a da ima prođu kod javnog bilježnika i u ZK ODJELU Općinskog suda. Hvala unaprijed. Ukoliko je potrebno mogu dati dodatne podatke. 

Eugen

Molio bih ujedno odgovor: u koliko primjeraka je potrebno sačiniti takav ugovor o darovanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u ugovor o darovanju suvlasničkog dijela nekretnina
prije 19 sati , eugen6 je napisao:

Poštovani,

molim cijenjeni odgovor i savjet pravnika po slijedećem:

sa braćom sam suvlasnik na nekretninama. Jedan brat mi namjerava darovati od svog suvlasničkog dijela 24/48 koje ima na jednoj poziciji u ZK ulošku  polovicu tj. 12/48 a njemu na toj poziciji da ostane isto 12/48. Drugi brat u istom ZK ulošku ima vlasničke udjele na dvije pozicije i to 3/48 i 5/48 i namjerava mi darovati obje, u drugom ZK ulošku ima udjel 1/3 koji mi također namjerava darovati. Zanima me da li mogu upotrijebiti opći obrazac UGOVORA O DAROVANJU NEKRETNINA, budući se ovdje ne spominju čestice već suvlasnički dijelovi. Slobodan sam zamoliti savjet kako popuniti taj ugovor a da ima prođu kod javnog bilježnika i u ZK ODJELU Općinskog suda. Hvala unaprijed. Ukoliko je potrebno mogu dati dodatne podatke. 

Eugen

Poštovani

proširio bih pitanje i sa: da li je u Ugovoru potrebno osim navođenja suvlasničkog udjela i broja ZK uloška potrebno taksativno nabrajati i sve ZK čestice, naziv i površinu upisanih u predmetnom ZK ulošku? Hvala, Eugen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija