Jump to content

Jednostavni postupak stečaja potrošača


JosipKr

Preporučene objave

Tek sad u e-građanima vidim da je još krajem 2019. proveden postupak. No u rješenju piše i: "potrošač u Očevidniku redoslijeda osnova za plaćanje ima evidentirane i osnove koje je Fina prestala izvršavati sukladno odredbi čl. 12. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima (Narodne novine broj 68/18). Međutim, te osnove u 
zbroju glavnice sa osnovama iz čl. 79. a. st. 2. ZSP prelaze iznos od 20.000,00 kuna"
. Ja nikad nisam dobio rješenje poštom (iako je u dnu navedeno da će mi bit dostavljeno), pa se na njega nisam mogao žaliti jer naravno ne čitam svaki dan oglasnu ploču.
Ono što je bitno jest da navedena tvrdnja nije točna. Naime imam dug iz 2006. kojem je glavnica 1118€ (+ obračunata kamata od 2022€). Napominjem da mi je u postupku brisan dug u ukupnom iznosu od 260kn tako da sveukupni iznos glavnice nikako nije prelazio 20000kn. Mislim da je sutkinja pogriješila na moju štetu, ali pravnog lijeka vjerojatno nema (?) obzirom da je davno proteklo vrijeme za žalbu.

Ono što me zanima: hoće li FINA ponovo pokrenuti postupak obzirom da je prošlo još 3 godine od zadnjeg postupka (sad mi je tih 1118€ + kamate jedini dug)? Koje su mi opcije obzirom da mi sad vrijednost osobnog automobila prelazi minimum za jednostavni stečaj (ali ne puno).

Nadam se da je pitanje jasno. Hvala na odgovorima/savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , JosipKr je napisao:

Ja nikad nisam dobio rješenje poštom (iako je u dnu navedeno da će mi bit dostavljeno)

Rješenje nije preuzeto ni sa ponovljenom dostavom, zato je dostavljeno putem oglasne ploče.

prije 4 sati , JosipKr je napisao:

pa se na njega nisam mogao žaliti jer naravno ne čitam svaki dan oglasnu ploču.

Vaš problem, jer je očito prošao rok za žalbu.

prije 4 sati , JosipKr je napisao:

Ono što je bitno jest da navedena tvrdnja nije točna.

Teško, jer ona samo čita stanje iz Očevidnika na dan donošenja odluke.

prije 4 sati , JosipKr je napisao:

Napominjem da mi je u postupku brisan dug u ukupnom iznosu od 260kn

Za ovo tumačenje je potreban uvid u cjelokupno rješenje, a ne ovako parcijalno objavljeno.

prije 4 sati , JosipKr je napisao:

Ono što me zanima: hoće li FINA ponovo pokrenuti postupak obzirom da je prošlo još 3 godine od zadnjeg postupka (sad mi je tih 1118€ + kamate jedini dug)?

Hoće, kada se ispune zakonski uvjeti za otvaranje ovog postupka.

prije 4 sati , JosipKr je napisao:

Koje su mi opcije obzirom da mi sad vrijednost osobnog automobila prelazi minimum za jednostavni stečaj (ali ne puno)

Možete se oglušiti na poziv za očitovanje ili se možete suglasiti ili pak odbiti otvaranje jednostavnog postupka stečaja potrošača. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam mogao odoljeti a da ne probam odgovoriti gospodinu. Pa evo ovako prijatelju pošto se nalazim u sličnim situacijama i svakih par godina dolaze ista pisma od fine u svezi stečaja. Prvo doći će ponovno naplata,ako dođe poziv za očitovanje o stečaju imaš dvi opcije ili ćeš pristati na stečaj ili ćeš odbiti. Jednostavno vratiš upitnik o tome fini što hoćeš i to je to. No kao što je cijenjena Borbena7 napisala to te ne spašava od ovrhe. Ako možete pročitajte malo po forumu ima vrlo sličnih tema. U svakom slučaju sretno ja idem gledati utakmicu 🍺😅.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija