Jump to content

Izjava o prijenosu nekretnine/pokretnine razvodom?


GeneralVU

Preporučene objave

Pozdrav, u tijeku smo provedbe sporazumnog razvoda, i sad me ex.supruga traži ovjeru Izjave da ću se držati onoga što smo se dogovorili, odnosno isplate alimentacije (to ionako ide zakonski), ali me traži i izjavu kojom ću nastaviti s plaćanjem kredita za stan ja u punom iznosu, te da joj nakon razvoda pripada automobil (koji je na moje ime), i polovica stana koji smo zajednički otplaćivali (svoju polovicu ostavljam djeci, malodobnoj, ali bi također stavio i napomenu da do njihove punoljetnosti ne može nitko raspolagati njihovim djelom). Da li je takvu izjavu moguće sastaviti i da li je ona pravno gledano ispravna? 

Na to sve sam pristao, ali ex.supruga želi to pismeno.

hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 15. 09. 2023. u 13:06, GeneralVU je napisao:

Izjave da ću se držati onoga što smo se dogovorili, odnosno isplate alimentacije (to ionako ide zakonski),

Ne možete ovo regulirati sa izjavom, jer takva izjava nema smisla, kao ni pravnog učinka.

Dana 15. 09. 2023. u 13:06, GeneralVU je napisao:

ali me traži i izjavu kojom ću nastaviti s plaćanjem kredita za stan ja u punom iznosu, te da joj nakon razvoda pripada automobil (koji je na moje ime), i polovica stana koji smo zajednički otplaćivali (svoju polovicu ostavljam djeci, malodobnoj, ali bi također stavio i napomenu da do njihove punoljetnosti ne može nitko raspolagati njihovim djelom).

Ovo bi trebalo regulirati sporazumom radi prenošenje vlasništva automobila i upisa zabilježbi tereta u zk.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Obzirom da nekretnina ide na pola razvodom i da ja nastavljam placati kredit u punom iznosu, da li na neki nacin mogu osigurati sebe (kako smo se ja i ex.supruga dogovorili), da eventualnim useljenjem bilo koje treće osobe izuzev nje i djece, ona dobije obvezu plaćanja pola iznosa kredita?

Drugo pitanje, eventualnim useljenjem treće osobe, kpja su moja prava? Da li joj ja to mogu ikako osporiti, na bilo koji nacin zabraniti takvo nešto, obzirom da nekretnina ostaje u 1/2 mojem i njenom vlasnistvu? 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija