Jump to content

Razumni rok za popravak neispravnog uređaja


tintin

Preporučene objave

Imam problema sa perilicom/sušilicom Gorenje pa sam još 14.07.2023 prijavio kvar preko interneta na stranice hr.gorenje.com na kojoj mi je i registriran uređaj.

Garancija na uređaj vrijedi još više od godinu dana (ukupno je 5 godina).

02.08.2023 dolazi serviser i "popravlja uređaj", ali se ispostavilo na kraju da je ostao isti kvar kao i prije.

05.08.2023 ponovo prijavljujem isti kvar, a za par dana je počela i curiti voda iz perilice te prijavljujem i to.

(Perilica/sušilica radi samo na 30°C, a na svim višim temperaturama izbacuje osigurač.)

17.08.2008. zove me serviser da bi došao ujutro do mene, ali s obzirom da sam bio na poslu (radim jedan tjedan ujutro, a drugi popodne) nismo to mogli realizirati pa je dogovoreno da me se kontaktira za servis idući tjedan kad odgovara svima. To se nažalost nije nikad dogodilo.

19.09.2023 sam s obzirom na istek zakonskog razumnog roka za popravak uređaja koji je i u garantnom listu naveden da je 45 dana podnio zahtijev za zamjenu neispravnog uređaja koji nije popravljen u razumnom roku novim.

E sad su počela osporavanja tog mog roka na razne načine, a jedan od njih je da je servisni nalog kod njih otvoren 07.08.2023 i da rok ide od onda što ja smatram da nije točno pa me zanima tko je u pravu?

Od kojeg datuma se računa početak zakonskog razumnog roka i računa li se u to i dan prijave kvara ili tek idući dan?

Po meni je logično da se kao dan prijave računa dan kad sam ja preko internata prijavio kvar, a to se i na internetu vidi da je bio 05.08.2023.

Razmjenili smo jučer nekoliko mailova, a u jednom od njih sam napomenu da radim ujutro, a oni su valjda u panici hitno poslali servisera na moju adresu iako su znali da me nema doma.

Kakva je situacija s datumima s obzirom da prvi popravak nije bio uspješan. Ako računamo i to onda su prošla više od dva mjeseca od prve prijave kvara koji do danas nije otklonjen.

Molim vas da mi pomognete oko svega navedenoga da se razjasni tko je u pravu i imam li pravo na novi uređaj.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija