Jump to content

Skrb nad maloljetnim djetetom


sara_h

Preporučene objave

Postovani, molim vas za pomoc…

Imam kcer staru 5 mjeseci, rodena je u izvanbracnoj zajednici. Otac i ja smo bili 3 godine zajedno kad sam ostala trudna. Negdje u 4-5 mjesecu trudnoce je odlucio da ne zeli sa mnom imati kontakt nego da samo zeli ostvariti odnos kad se kcerka rodi te da zeli ostvariti samostalnu skrb nad njom te se skoro do poroda nismo ni culi ni vidjeli. Kad se kcer rodila, popricali smo te smo odlucili da bi pokusali osnovati obitelj, na njegov nagovor ja sam pristala da se djevojcica upise na njegovu adresu, iako ja imam prebivaliste u drugom gradu, iako sam sumnjala da ce taj pokusaj obitelji uspjeti kao sto i nije urodio plodom. On radi specifican posao, 3 -4 mjeseca je tu pa opet ode na 2-3 mjeseca u drugu drzavu. Kroz mjesec dva dolazi ponovo u drzavu. Inzistira na tome da beba bude kod njega narednih mjeseci jer smatra da je to jedino ispravno, posto je sa mnom dok je on u Njemackoj. Zanima me konkretno da li je moguce da mi na taj nacin uzme bebu, jer se izmotava da je ona ionako na njegovoj adresi, da nema dokaza da je beba sa mnom. Konstantno dobivam prijetnje o tome kako ce mi oduzeti kcer. Ja sam, malo je reci, prestravljena s tom idejom, beba je jako mala i jako je vezana za mene, on joj je skoro pa nepoznat jer je imala oko mjesec dana kad je on otisao. Trenutno sam prestravljena cinjenicom da bi beba ijednu noc prespavala bez mene, kod nekoga tko ne poznaje njezine navike ni hranjenja ni spavanja ni igre. Kontaktirala sam i CZSS, oni mi daju samo informaciju da moramo podnijeti zahtjev za dogovor o skrbnistvu, i ako se ne uspijemo dogovoriti da moramo na sud. Uskoro se blizi taj njegov povratak u drzavu, i doslovno sam u panici kako i sto napraviti, pogotovo kad zivimo u ovakvoj drzavi gdje se sustavno dogadaju samo s*anja, i czss zakaze u bitnim stvarima. Molim vas za savjet.

lp,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , sara_h je napisao:

Kontaktirala sam i CZSS, oni mi daju samo informaciju da moramo podnijeti zahtjev za dogovor o skrbnistvu, i ako se ne uspijemo dogovoriti da moramo na sud. Uskoro se blizi taj njegov povratak u drzavu, i doslovno sam u panici kako i sto napraviti,

Niste dužni dijete ostaviti samo s njim, bez obzira što je prebivalište djeteta jednako njegovom prebivalištu.

Da li je on upisan kao otac u rodni list? Da li trenutno za dijete plaća kakve troškove (pretpostavljam stan)?

Da li živite u zajedničkom kućanstvu s ocem djeteta?

CZSS vas je ispravno savjetovao i ovo je jedini način da u konačnici na sudu stvar riješite.

Moj prijedlog bi bio da dijete niti ne ostavljate trenutno samo s njim, s obzirom da ne postoji dogovor ili odluka o podjeli skrbništva, a i dijete je apsolutno premalo za to.

On vam ne može samo tako oduzeti dijete, ali svakako prebivalište djeteta treba biti tamo gdje primarno stanuje pa ako je to vaša adresa onda je to ispravno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 39 minuta, lawbydesign je napisao:

Niste dužni dijete ostaviti samo s njim, bez obzira što je prebivalište djeteta jednako njegovom prebivalištu.

Da li je on upisan kao otac u rodni list? Da li trenutno za dijete plaća kakve troškove (pretpostavljam stan)?

Upisan je kao otac, nosi njegovo prezime. Trenutno ne placa nista, tu i tamo pita preko sms-a za nju. Ne snosi nikakve troskove jer sam se ja vratila svojima. I ne zivimo u zajednickom kucanstvu.

prije 39 minuta, lawbydesign je napisao:

Da li živite u zajedničkom kućanstvu s ocem djeteta?

CZSS vas je ispravno savjetovao i ovo je jedini način da u konačnici na sudu stvar riješite.

Moj prijedlog bi bio da dijete niti ne ostavljate trenutno samo s njim, s obzirom da ne postoji dogovor ili odluka o podjeli skrbništva, a i dijete je apsolutno premalo za to.

- Ja ni ne bi dijete ostavljala samo s njim, ali se bojim da ce me pokusati potjerati i uzeti sebi dijete na silu. Njegov odgovor na to je da dijete zivi u njegovoj kuci zbog te prijavljene adrese. On zivi u stanu sa svojim roditeljima koji apsolutno odobravaju svaku nebulozu koju on izusti, cak im je i u redu to da smatra da dijete njemu sad ide nekoliko mjeseci.

 

On vam ne može samo tako oduzeti dijete, ali svakako prebivalište djeteta treba biti tamo gdje primarno stanuje pa ako je to vaša adresa onda je to ispravno.

On meni ne da pristanak da je prebacimo na moju adresu, a iz CZSS su mi rekli da su oni prije mogli dati suglasnost za to ali da to vise ne mogu napraviti.

 

 

prije 43 minuta, lawbydesign je napisao:

Niste dužni dijete ostaviti samo s njim, bez obzira što je prebivalište djeteta jednako njegovom prebivalištu.

Da li je on upisan kao otac u rodni list? Da li trenutno za dijete plaća kakve troškove (pretpostavljam stan)?

Da li živite u zajedničkom kućanstvu s ocem djeteta?

CZSS vas je ispravno savjetovao i ovo je jedini način da u konačnici na sudu stvar riješite.

Moj prijedlog bi bio da dijete niti ne ostavljate trenutno samo s njim, s obzirom da ne postoji dogovor ili odluka o podjeli skrbništva, a i dijete je apsolutno premalo za to.

On vam ne može samo tako oduzeti dijete, ali svakako prebivalište djeteta treba biti tamo gdje primarno stanuje pa ako je to vaša adresa onda je to ispravno.

- Ja ni ne bi dijete ostavljala samo s njim, ali se bojim da ce me pokusati potjerati i uzeti sebi dijete na silu. Njegov odgovor na to je da dijete zivi u njegovoj kuci zbog te prijavljene adrese. On zivi u stanu sa svojim roditeljima koji apsolutno odobravaju svaku nebulozu koju on izusti, cak im je i u redu to da smatra da dijete njemu sad ide nekoliko mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sara_h je napisao:

Trenutno ne placa nista, tu i tamo pita preko sms-a za nju. Ne snosi nikakve troskove jer sam se ja vratila svojima. I ne zivimo u zajednickom kucanstvu.

Sve ovo će vam poslužiti u daljnjem postupku.

prije 1 sat, sara_h je napisao:

Ja ni ne bi dijete ostavljala samo s njim, ali se bojim da ce me pokusati potjerati i uzeti sebi dijete na silu.

S obzirom na sve što ste naveli, zbog čega niste podnijeli zahtjev za dogovor o skrbništvu?

To je jedini put da se počne rješavati, ne samo skrbništvo, nego i potencijalno uzdržavanje djeteta. Postupak će svakako trajati, ali što prije ga pokrenite, pogotovo ako doista mislite da može doći do nasilnog oduzimanja djeteta ili bilo čega sličnog. Jedini način da zaštitite dijete i sebe jest da stvari formalizirate.   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 09. 2023. u 14:38, lawbydesign je napisao:

Sve ovo će vam poslužiti u daljnjem postupku.

S obzirom na sve što ste naveli, zbog čega niste podnijeli zahtjev za dogovor o skrbništvu?

To je jedini put da se počne rješavati, ne samo skrbništvo, nego i potencijalno uzdržavanje djeteta. Postupak će svakako trajati, ali što prije ga pokrenite, pogotovo ako doista mislite da može doći do nasilnog oduzimanja djeteta ili bilo čega sličnog. Jedini način da zaštitite dijete i sebe jest da stvari formalizirate.   

U centru su rekli da bi bilo najbolje da se pokusaju izgladiti odnosi razgovorom prije pokretanja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Zovete bez odlaganja policiju.

Trazila sam od centra da mi pismeno odgovore na mail da nisam duzna bez privremene odluke ostaviti dijete samo s njim, ali mi ne zele to napraviti. Usmeno telefonski sam dobila odgovor da ne moram, i da kcer ne ostavljam bez nadzora kod njega i da susreti do tada budu u javnosti. Samo sto moj bivsi misli da izmisljam, a oni mi odgovor crno na bijelo ne zele dati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 27. 09. 2023. u 21:59, sara_h je napisao:

Bas sam prestravljena trenutno, jer je ona izuzetno vezana za mene, cak je ni svojima nemogu ostavit, cak ni bratu nece a svaki dan je s njom… bojim se da bi joj to sve ne napravi preveliki stres. 

Probajte otići u obiteljski centar da ga pozovu na razgovor, te mu ponudite viđanje uz vašu prisutnost, u slučaju da odbija preostaje vam na sudu tražiti privremenu mjeru, istu takvu, a nakon toga tužbu. Ne brinite, ne odvajaju bebe od majki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija