Jump to content

Anketa "PULSA" je prtuustavna


anonimno

Preporučene objave

Nedavno sam anketiran od strane zaposlenika "Pulsa" i ostao zgrozen pitanjima:

 

1. Trazili su ime i prezime (ankete su anonimne po zakonu)

2.Pitanje da li sam lijevo ili desno orjentiran? -protuustavno

3. datum rodjenja

 

ovo su samo neka od pitanja na koja sam ostao frapiran, zgrozen i zapitao se da li onaj tko salje jadne anketare koji za Puls anketiraju gradjane imaju ikakvog pojma o Zakonima Republike Hrvatske, pravo na privatnost vjerske, politicke i ostale orjentacije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A koja anketa je anonimna? Kad vas nazovu i anketiraju putem telefona samo datum rođenja ne znaju!

Mislim da podatke uzimaju samo zato da Puls može provjeriti anketare jer inače bi mogli sami popunjavati sve ankete, a to morate priznati nije anketiranje.To bi bilo ubiranje love bez veze. Bila sam i sama anketar za njih i moram priznati da nije ugodno kad vam ljudi odbiju anketu, a jedva ste došli do svih uvjeta po kojima možete anketirati nekoga u tom stanu. Znam da oni osobne podatke ne koriste osim za štih probe. :lol:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ad.1. Ime i prezime je radi provjere anketara.

Ad.2. Pitanje iz ankete koje vjerojatno nije bilo tako formulirano, uostalom mogli ste ne odgovoriti

Ad.3. Datum rođenja je za određivanje dobi ispitanika.

Inače, prije ste nekog pustili u kuću i odlučili odgovarati na anketu, mogli ste provjeriti koji će Vaši osobni podaci biti potrebni.

Ništa što su vas pitali nije protuustavno, niti protuzakonito. Da su Vas pitali na razgovoru za posao Vaše političke, religijske, seksulne orijentacije to bi bilo i protuustavno i nezakonito.

Neka se javi onaj koga su tako nešto pitali na razgovoru za posao i to prijavio nadležnim?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je onaj sistem: ja znam da sam ja pošten i svi mi moraju vjerovati. Cijeli život je baziran na nekom povjerenju. I k doktoru idete na povjerenje. Ali vama sto ljudi može isto napisati i to ne vrijedi. Kaj ste ga pustili u kuću.I tko je uopće taj bijedni anketar? Nečije nezaposleno dijete, supruga...

I podatke ne možeš koristiti za zloupotrebu, već ih možeš zloupotrijediti ili zlorabiti. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Ja da idem na povjerenje da ti neces iskoristiti moje podatke za zloupotrebu?!

 

Bože budalaštine! Svakako će organizator ankete zloupotrijebiti tako bitne, i na nikoji drugi način dostupne podatke kao što je tvoje ime i prezime ili datum rođenja, a u kojima leži veća vrijednost no u trezorima carske Rusije. Čitav zlatni rudnik se u tim podacima krije, i već vidim kako se Puls neumjereno bogati na tvom datumu rođenja i spoznaji političke orjentacije... em' ti vrijednih podataka prikupljenih na prostuustavan način...

 

Što zaključiti doli: paranoja je opasna bolest....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

To je onaj sistem: ja znam da sam ja pošten i svi mi moraju vjerovati. Cijeli život je baziran na nekom povjerenju. I k doktoru idete na povjerenje. Ali vama sto ljudi može isto napisati i to ne vrijedi. Kaj ste ga pustili u kuću.I tko je uopće taj bijedni anketar? Nečije nezaposleno dijete, supruga...

I podatke ne možeš koristiti za zloupotrebu, već ih možeš zloupotrijediti ili zlorabiti. :misli:

 

Da li sam ja npr lijevo ili desno orjentiran , koliki su mi prihodi,drezavljanstvo (izmedju ostalog sto je proutuustavno) je nebulozno pitanje u jednoj anketi koja ispituje gradjane o informatickoj pismenosti.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ti nacrtam, vidim da drugačije ne ide.

 

Da li su te tjerali da odgovoriš? Da li si mogao odbiti dati dati odgovor?

 

Ja ti postavim pitanje i tvoja je dobra volja hoćeš li mi dati odgovor ili nećeš. 'Ajde da malo vježbamo:

 

Koji ti je broj računa? Kod koje banke? A koji PIN? Btw. koliko imaš na računu i koliki ti je dozvoljeni minus? Imaš kreditnu karticu? Koji joj je broj? A do kad vrijedi?

 

Pa sad ti meni odgovori na ova pitanja. Sva ona nisu ni protuzakonita, a još manje protuustavna, naravno sve dok mi ih ti dobrovoljno daš odgovor na njih.

 

Ono što ja možda budem učinio s tim informacijama možda bude protuzakonito. A možda i ne bude. No, postaviti pitanje i dobiti odgovor na njega nema ništa sa zlouporabom dobivenih informacija. Ti si taj koji biraš hoćeš li ih dati ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da nacrtam, vidim da drugačije ne ide.

 

Da li su te tjerali da odgovoriš? Da li si mogao odbiti dati dati odgovor?

 

Ja ti postavim pitanje i tvoja je dobra volja hoćeš li mi dati odgovor ili nećeš. 'Ajde da malo vježbamo:

 

Koji ti je broj računa? Kod koje banke? A koji PIN? Btw. koliko imaš na računu i koliki ti je dozvoljeni minus? Imaš kreditnu karticu? Koji joj je broj? A do kad vrijedi?

 

Pa sad ti meni odgovori na ova pitanja. Sva ona nisu ni protuzakonita, a još manje protuustavna, naravno sve dok mi ih ti dobrovoljno daš odgovor na njih.

 

Ono što ja možda budem učinio s tim informacijama možda bude protuzakonito. A možda i ne bude. No, postaviti pitanje i dobiti odgovor na njega nema ništa sa zlouporabom dobivenih informacija. Ti si taj koji biraš hoćeš li ih dati ili ne.

 

 

13:41 27/3/2007

 

Pa cekaj malo, ti nisi normalan, zna se pravila po kojima se radi jedna anketa, sta smije sadrzavati a sta ne smije i ja o tome govorim. A ti mjesas babe i zabe.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa cekaj malo, ti nisi normalan, zna se pravila po kojima se radi jedna anketa, sta smije sadrzavati a sta ne smije i ja o tome govorim. A ti mjesas babe i zabe.

 

Ma dajte sredite se, ili jednostavno prestanite dobrovoljno rjesavati ankete.

Pravilo u anketama je upravo to da je dobrovoljna. A mogu vas pitati stogod hoce. VAS JE IZBOR hocete li odgovoriti ili ne.

Ili vi mozda jednostavno ne znate reci Ne... pa su vam onda drugi krivi. Pa da...vjerujem da su vam i inace u zivotu za sve drugi krivi.. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Pa cekaj malo, ti nisi normalan, zna se pravila po kojima se radi jedna anketa, sta smije sadrzavati a sta ne smije i ja o tome govorim. A ti mjesas babe i zabe.

 

Ma dajte sredite se, ili jednostavno prestanite dobrovoljno rjesavati ankete.

Pravilo u anketama je upravo to da je dobrovoljna. A mogu vas pitati stogod hoce. VAS JE IZBOR hocete li odgovoriti ili ne.

Ili vi mozda jednostavno ne znate reci Ne... pa su vam onda drugi krivi. Pa da...vjerujem da su vam i inace u zivotu za sve drugi krivi.. :-)

 

 

Pun si predrasuda .

Zalazem se za prava svih gradjana Republike Hrvatske; i onih koji su upoznati sa svojim pravima i onih koji nisu.

Tocno je definirano kako jedna anketa mora biti sastavljena i anketa Pulsa nije zakonita!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

je napisao:

To je onaj sistem: ja znam da sam ja pošten i svi mi moraju vjerovati. Cijeli život je baziran na nekom povjerenju. I k doktoru idete na povjerenje. Ali vama sto ljudi može isto napisati i to ne vrijedi. Kaj ste ga pustili u kuću.I tko je uopće taj bijedni anketar? Nečije nezaposleno dijete, supruga...

I podatke ne možeš koristiti za zloupotrebu, već ih možeš zloupotrijediti ili zlorabiti. :misli:

 

Da li sam ja npr lijevo ili desno orjentiran , koliki su mi prihodi,drezavljanstvo (izmedju ostalog sto je proutuustavno) je nebulozno pitanje u jednoj anketi koja ispituje gradjane o informatickoj pismenosti.

 

 

 

 

jel pitalo baš voje prihode ili ukupne prihode kućanstva? uostalom, rezultati budu otprilike - 72% hrvata je informatički pismeno a od toga je gotovo 90% onih sa prihodima od XXX i više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija