Jump to content

Prisilna naplata kredita


Ivan_ap

Preporučene objave

Pozdrav, kupio sam stan preko APN-a i prijavio sam obrt na njega što nisam smio. Obrt je odjavljen, ali pošto sam već prekršio pravila strah me da ću snositi posljedice. Piše da kredit može doći na naplatu u cijelosti, što to uopće znači? Da bi mi banka refinancirala kredit po novim(većim) kamatama ili da bi morao odmah platiti cijeli kredit što ne mogu i stan ide na dražbu?

uređeno: od Ivan_ap
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi htio u detalje, ali da bilo je i najma, prekršio sam APN i ne bježim od toga. Pročitao sam da ako se banka može namiriti od plaće da bi prvo to trebala prije nego može staviti nekretninu na dražbu, je li to točno i uvom slučaju? Ništa još nije bilo samo sam u panici i razmatram najgore scenarije, samo ne želim ostati bez nekretnine ako imam drugih opcija. Plaćati dug mi nije problem pa makar i po većoj kamati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Da, ali nije dužna čekati naplatu.

Ok, ali ako su primanja redovita i dovoljno velika mora se prvo pokušati naplatiti preko njih ne smije ići na ovrhu jedine nekretnine makar ona bila pod hipotekom ako se može naplatiti (ovršiti) iz primanja, barem sam tako pročitao na ovom forumu.

uređeno: od Ivan_ap
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Ivan_ap je napisao:

ali ako su primanja redovita i dovoljno velika mora se prvo pokušati naplatiti preko njih

Svakako ide prvo ovrha preko FINA-e ili poslodavca, ali sredstva po računima i primanja Vam nisu dovoljno velika da bi namirili potraživanje u cijelosti. I s druge strane na nekretnini je upisano založno pravo.

prije 8 sati , Ivan_ap je napisao:

ne smije ići na ovrhu jedine nekretnine

Nigdje nije propisano da je jedina nekretnina izuzeta od ovrhe.

prije 8 sati , Ivan_ap je napisao:

ako se može naplatiti (ovršiti) iz primanja,

Ali ne može se naplatiti, nemate trenutno toliko raspoloživih sredstava. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav, da ne otvaram novu temu. 

Imam dugovanje prema banci temeljem otkazanog nenamjenskog kredita. Banka je na Finu poslala zadužnicu tog kredita te je poslodavcu dostavljena Izjava o zapljeni po pristanu dužnika (po čl. 202. OZ). 

Banka se putem računa ne naplaćuje jer nije prva u redu čekanja za naplatu. Poslodavac uredno skida dug s plaće i stanje duga se smanjuje.

Zanima me mora li banka sad povući zadužnicu s Fine pošto se uredno naplaćuje putem plaće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Analitichar je napisao:

Zanima me mora li banka sad povući zadužnicu s Fine pošto se uredno naplaćuje putem plaće?

Ne mora, jer se radi o pokušajima naplate temeljem dvije različite ovršne isprave. Ali možete pokušati ishoditi od suda odluku da se ovrha preko FINA-e ima smatrati nedopuštenom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija