Jump to content

Licenca za prijevoz tereta u unutarnjem cestovnom prometu


sasa0101

Preporučene objave

Pozdrav,

Planiram otvoriti firmu za prijevoz tereta u unutarnjem cestovnom prometu, no imam pitanje u vezi jednog kriterija koji je nužan za dobivanje licencce. Radi se o financijskoj sposobnosti. Navedeno je da treba imati 9000 eura za prvo i 5000 eura za svako sljedece vozilo.

Moze li se kao dokaz fin. sposobnosti priloziti racun od prvog kupljenog kamiona koji vrijedi najmanje 9000 eura? Da li će to ispuniti kriterije za dobitak licence? 

Kamion kupujem na kredit i firma neće imati nikakve druge imovine u početku.

Iz ovog što ovdje piše https://www.zagreb.hr/javni-prijevoz-putnika-i-tereta-u-unutarnjem-cesto/137290 nije mi jasno kako drugačije zadovoljiti taj kriterij, a da nemam taj novac ušteđen na računu.

Unaprijed hvala na pomoći :)

uređeno: od sasa0101
interpunkcijski znak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam siguran dačete kao novi poduzetnik, uspjeti ispuniti sve zahtjeve koji su traženi, dabi se bavili navedenom djelatnošču.
Previše je zahtjeva koji se traže, a naj veči problem za vas je taj, što nečete moči dokazati svoju poslovnu sposobnost, u smislu , prilaganja porezne izjave ( financijsko poslovanje za prošlu godinu  za prošlu poslovnu godinu), jer vi tek namjeravate otvoriti trgovačko društvo. Neču ulaziti u ostale klauzule koje se traže, neznam daliste sve pročitali,, previše je uvjeta koji se traže, koje vjerujem teško može ispuniti i poduzetnik koji več duže vrijeme radi navedeni posao. Pročitajte još jednom sve što se traži, a posebno, dio o nekretnini u vlasništvu, koja nije ničim  opterečena ., iako nevidim povezanost nekretnine sa navedenom djelatnošču prijevoza tereta ili osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na odogovorima :) Zbunio me odgovor iz Plavog Ureda u kojem su mi rekli da vozilo za obavljanje prijevoza ne može biti dokaz financijske sposobnosti. Ali, bili su u krivu. Također me zanima još jedna stvar. Treba li osoba koja će biti upravitelj prijevoza (tj vozač) biti zaposlena u tvrtci koja traži licencu ili je dovoljno potpisati ugovor i zaposliti upravitelja kada stigne licenca? Glupo je da vozač čeka na licencu i da daje otkaz na starom poslu prije vremena. A priča se da se ta licenca čeka i po mjesec dana. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , sasa0101 je napisao:

Hvala svima na odogovorima :) Zbunio me odgovor iz Plavog Ureda u kojem su mi rekli da vozilo za obavljanje prijevoza ne može biti dokaz financijske sposobnosti. Ali, bili su u krivu. Također me zanima još jedna stvar. Treba li osoba koja će biti upravitelj prijevoza (tj vozač) biti zaposlena u tvrtci koja traži licencu ili je dovoljno potpisati ugovor i zaposliti upravitelja kada stigne licenca? Glupo je da vozač čeka na licencu i da daje otkaz na starom poslu prije vremena. A priča se da se ta licenca čeka i po mjesec dana. Hvala

Ne morate ga uopće zaposliti, možete priložiti preslik ugovora o obavljanju poslova upravitelja prijevoza kojeg ste sklopili s drugom pravnom osobom koja ima zaposlenu osobu koja je stručno osposobljena, u privitku kojeg ugovora mora biti priložena preslika potvrde o položenom stručnom ispitu o stručnoj osposobljenosti za obavljanje djelatnosti javnog cestovnog prijevoza ili preslika diplome o stečenoj višoj ili visokoj stručnoj spremi ili odgovarajućoj stručnoj spremi sukladno posebnim propisima kojima se regulira visoko obrazovanje cestovnog prometnog smjera, te preslika ugovora o radu kojim se dokazuje da je stručno osposobljena fizička osoba temeljem tog ugovora o radu zaposlena kod pravne osobe koja temeljem ugovora s podnositeljem zahtjeva za izdavanje licencije obavlja poslove upravitelja prijevoza. Imenovana osoba kao upravitelj prijevoza može upravljati poslovima prijevoza najviše u četiri poduzeća s najvećim ukupnim voznim parkom svih poduzeća zajedno od 50 vozila.
Vidite sa kolegama koji već imaju licence pa s njima sklopite ugovor ili ima firmi koje se time bave i iznajmljuju upravitelje prijevoza. Naknada nije velika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sasa0101 je napisao:

Hvala Vam, no stvar je u tome da bas zelim zaposliti odredenog radnika (fizicku osobu) u svojoj firmi kao upravitelja prijevoza tj vozaca

Onda ovako:

Ĉlanak 20. Zakona o prijevozu: (1) Prijevoznik mora biti struĉno osposobljen, odnosno imati zaposlenog struĉno osposobljenog upravitelja prijevoza ili mora imati sklopljen ugovor o obavljanju poslova upravitelja prijevoza s fiziĉkom osobom koja je struĉno osposobljena za upravitelja prijevoza, odnosno s pravnom osobom koja ima zaposlenog struĉno osposobljenog upravitelja prijevoza.

A kad dobijete licencu prijavite ga i počnete radit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija