Jump to content

Zavod za socijalni rad - uznemiravanje


bobo4

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...

Dobio sam Rješenje od Službenika za informiranje Zavoda za soc. rad - odbija se moj zahtjev (dostava podataka o prisutnosti na radu u određena dane)... pozivaju se na zaštitu podataka, te na presudu Visokog upravnog suda UsII-516/19-5. http://tom.pristupinfo.hr/odlukes/1660310932-UsII-516-2019-O.A..pdf
("ne prihvaća niti stajalište tuženika da bi se u konačnici ovdje radilo o pristupu informacijama koje su u direktnoj vezi sa potrošnjom javnih sredstava")

Rok za žalbu Povjereniku za informiranje je 15 dana. Ne znam ima li kod mene osnove, meni se čini da bi rad i ev. sprega Zavoda s ostalim institucijama i pojedincima trebali biti javni interes.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Bio je razgovor prije 10 dana.  Nije mi jasno čemu, rekao sam da nisam kriv a djelatnica je rekla da se stvari za koje me terete ne smiju raditi.
Nisu mi (do danas) odgovorili koja je bila zakonska osnova za njihov poziv. Pa sam poslao pritužbu Zavodu u Zagreb, kao i ministarstvu, kako mi je ovdje preporučeno.
Opet sam tražio podatak o prisutnosti na poslu u dane kad sam bio pozvan.

Nisam naveo u pritužbi jer se valjda radi o slučajnosti: Razgovoru je bila prisutna i  treća osoba koja je zajedno s osobom koja me kazneno prijavila u jednom vijeću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nakon slanja pritužbe (1.ožujka) zvao sam Ministarstvo, po uputi dežurne savjetnice sam poslao upit i kopiju pritužbe na email pisarnice prije 3 dana, a danas sam (od dežurne savjetnice) dobio i tel.broj pisarnice. Na koji se nitko ne javlja. Ne znam da li se išta vodi, i da li ima šanse za odgovor....
Od koga još mogu nešto saznati (barem prisutnost na poslu), da probam opet zahtjev po ZPPI?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 12. 04. 2024. u 14:54, bobo4 je napisao:

Nakon slanja pritužbe (1.ožujka) zvao sam Ministarstvo, po uputi dežurne savjetnice sam poslao upit i kopiju pritužbe na email pisarnice prije 3 dana, a danas sam (od dežurne savjetnice) dobio i tel.broj pisarnice. Na koji se nitko ne javlja. Ne znam da li se išta vodi, i da li ima šanse za odgovor....
Od koga još mogu nešto saznati (barem prisutnost na poslu), da probam opet zahtjev po ZPPI?

Ne jer nećete uspjeti s time. Vec su Vam jednom odgovorili po ZPPI da to ne mozete dobiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa pomozite da uspije...
Odgovor je bio da ne postoji javni interes, tj. da osoba nije javna. Ja sam ZPPI upit poslao odmah nakon drugog javljanja na poziv, 1. prosinca 2023. Nisam naveo nikakve razloge.

Možda mogu ponoviti zahtjev i dodati da postoji javni interes.
Imamo jednu javnu osobu, prijavitelja Kzd, jednu osobu iz istog vijeća koja je došla na razgovor, imamo i ODO (ako su oni poslali dopis), te Ministarstvo.
Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija