Jump to content

Inkluzivni dodatak


Luna33

Preporučene objave

prije 13 sati , izgubljenost33 je napisao:

Hvala Vam na razumijevanju dali ste mi nadu, bez obzira što na kraju dobijem. Mislila sam da bih mogla psihičke bolesti  dobiti razinu 3. Kako već imam određeno po starom zakonu 3. stupanj funkcionalnosti /više vrsta oštećenja/ po tome ne bi dobila 3. već 4 razinu. Tako da sam iz tih razloga podnijela zahtjev., priložila nalaze, mogla sam i prije 4 godine, no nisam očekivala ništa pa nisam ništa ni tražila. Mislim i nadam se da će se vaše napisano obistiniti budući imam uvjete za to. Tim više što sam dobro zagazila u 8 desetljeće života., nisam dobro fizički ni psihički, bolovi veliki fizički djeluju na psihu, noći su mi malo mirnije otkada sam bila kod psihijatra, no međutim imaju oni sve dokumente od prije, nisam dobila Trajno tek tako. Hvala Vama još jednom te 4 psihičke dijagnoze ne mogu se tek tako tretirati isto. Ne očekujem više od razine 3. To je realna razina, s obzirom na sve ostale dijagnoze.  Teže sam pokretna, inkontinentna pa se nadam da me neće tražiti da dođem osobno budući je to komplicirano, daleko sam od grada.

Kako je vasa lijecnica opce prakse napisala pogorsanje izgledno je da biste mogli dobiti treci stupanj psihicke bolesti I onda biste bili 3 razina inkluzivnog dodatka.Te dvije nove dijagnoze su manje/vise bitne,ali jos bitnija vam je funkcionalnost unutar istih.Tako je meni rekla vjestak dr.med koja vjestaci u zosiju.Fukcionalnost .... nebitna je kolicina papira .Netko moze imati 2,3 nalaza I biti fukcionalno teze pogodjen,a netko 50 a unutar tih 50 funkcionirati bez  problema.Dakle ne kolicina papira,vec fukcionalnost.Sretno vam

 

uređeno: od Lolypop2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni se možete nadati III razini psihičle bolesti bez obzira na broj dijagnoza F. Mislim da je bitna dijagnoza 

F33.3 Težak povratan depresijski poremećaj sa simptomima psihoze (naglasak je na izrazu "SA").

Zvati Vas vjerojatno neče tadi velike zatrpanosti sa predmetima i Vašeg općeg stanja

Čekaju svi. Mislim da je jedan od problema kod strarih korisnika da nemogu znati kada je pokrenut postupak kako bi koliko - toliko mogli utjecati na tijek postupka. Nemože se na ništa vezati glede prigovora ravnatelju, rok je do 31.12.2024. a neznaš datum ni dokument o pokretanju postupka. Poslije isteka roka 31.12.2024. svi će se moći pozvati na "šutnju adminstracije" 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, cvrtila je napisao:

Po meni se možete nadati III razini psihičle bolesti bez obzira na broj dijagnoza F. Mislim da je bitna dijagnoza 

F33.3 Težak povratan depresijski poremećaj sa simptomima psihoze (naglasak je na izrazu "SA").

Zvati Vas vjerojatno neče tadi velike zatrpanosti sa predmetima i Vašeg općeg stanja

Čekaju svi. Mislim da je jedan od problema kod strarih korisnika da nemogu znati kada je pokrenut postupak kako bi koliko - toliko mogli utjecati na tijek postupka. Nemože se na ništa vezati glede prigovora ravnatelju, rok je do 31.12.2024. a neznaš datum ni dokument o pokretanju postupka. Poslije isteka roka 31.12.2024. svi će se moći pozvati na "šutnju adminstracije" 

 

Hvala ali napisala sam F32.3. Ovaj dio za čekanje, čekajući stalno mi se to mota po glavi, mislim "svi bi voljeli biti zdravi" ali kada bi to dobila imala bi zaista manje briga za golo preživljavanje., smireniji bar za kraj života. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , cvrtila je napisao:

Čekaju svi. Mislim da je jedan od problema kod strarih korisnika da nemogu znati kada je pokrenut postupak kako bi koliko - toliko mogli utjecati na tijek postupka. Nemože se na ništa vezati glede prigovora ravnatelju, rok je do 31.12.2024. a neznaš datum ni dokument o pokretanju postupka. Poslije isteka roka 31.12.2024. svi će se moći pozvati na "šutnju adminstracije" 

 

Da, to ste u pravu, rjesenje po starom zakonu za "osobnu invalidninu" napisano 19.06.2024.god., dostavljeno cca 7 dana nakon toga...

Ali je pitanje dali je i kad djelatnica pokrenula postupak - zahtjev po "sluzbenoj duznosti" za "ID"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 14. 10. 2024. u 10:05, TonyBob je napisao:

Malo iz prakse:

Osobu sa MS svrstali u kronične bolesti i dali joj 430 € pri čemu su potpuno zanemarili

tjelesno oštećenje koje bi po Barthelovom indeksu bilo ispod 20 a kojeg naravno nitko nije tražio.

Zadnji put vještačena 2021. godine.

Žalba prihvaćena i predmet vraćen na ponovno odlučivanje sa napomenom da se vještačenjem utvrdi pravo stanje.

Da li će biti pozvana ili će tražiti samo dokumentaciju, ne zna se.

Žalba riješena u dva i pol mjeseca.

Pozdrav,

Vrlo sličan slučaj. Osoba boluje od MS više od dvadeset godina. Vještačena u veljači 2023. Utvrđena kronična bolest 4. stupnja, utvrđeno postojanje tjelesnog oštećenja i teškog invaliditeta (lV.stupanj) i trajne promjene u zdravstvenom stanju. Barthelov index 2 !!! 

Priznali pravo od 430 eura,zanemarili tjelesno oštećenje i svrstana je u treći stupanj potpore ,samo po kroničnoj bolesti. 

Uložena žalba na rješenje. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obečao sam, tko prati: rješenje od 09.09.2024. isplata sljediće mjesec 17.10.2024.

Što se tiće svrstavanja u razinu potpore, po rješenju sam zaključio da je bez mišljenja vještaka po zadnjem nalazu sam Područni ured HZSR po osnovi kronične bolesti IV bez obzira na tjelesno oštećenje IV stupnja svrstao u jednu od razina (Barthelov index me nikad nitko nije tražio). Očito to odgovara državi radi što manjeg rashoda.

Po rješenju postupak je započet u 2 mjesecu. U čudu dobio sam obavjest u 6 mjesecu. odmah reagiram i počinje natezanje 2-3 mjeseca. Odlučujem reagirati kod ravnatelja i odmah nakon 5 dana dobivam rješenje (navodno ga je razljutio moj e-mail podnesak) 

Još uvijek tvrdim da su pomješane bolesti i oštećenja. Po bolesti se utvrđuje INVALIDITET izražen u %, a INVALIDNOST je funkcionalna sposobnost unutar invaliditeta izražena u stupnjevim I-IV po ćemu bi se trebala vršiti selekcija uz pomoć Barthelovog indexa

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije direktno vezano za "ID" ali je vezano za bolovanje, oni koji su na bolovanju vise od 42 dana primaju 565 € bolovanja, jucer je u emisiji "Otvoreno" voditelj pitao ministra Piletića dali ce biti kakvo povecanje tog iznosa, ministar je samo kratko odgovorio "razmatramo"...ma sta to znacilo...🤔

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima. Jedno pitanje vi koji primate pomoć i njegu, jer ste imali ove godine kontrolno vještačenje? Vi koji ste stari korisnici od 2015. Jer su vas zvali? Meni piše potrebno vještačenje ove godine u 11 mj. Zadnje bilo 2019. Sad me brine jer me budu zvali ili ne? Pošto ima puno zahtjeva za taj inkluzivni dodatak. Jer još nisam dobila nikakvo riješenje. A ja imam neke nove nalaze za predati 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, malicovjek je napisao:

Znaci da vama u starom rjesenju pise da imate kontrolni pregled u 11. mj. 2024.god., (nemate trajno rjesenje).

Otidjite u svoj podrucni ured HZSR-a, ponesite tu novu medicinsku dokumentaciju i recite da bi to prilozili kontrolnom vjestacenju koje vam dolazi sad u 11 mjesecu...

Da u starom riješenu. Nemam trajno. Pa me sad brine jer budu me zvali ili ne pošto ima puno zahtjeva za inkluzivni dodatak. Ovi koji su novi pa su predali. A mi koji primamo pomoć i njegu kažu da idemo automatski pošto smo u sustavu. Budem ja otišla pitat u ponedjeljak. Hvala 

uređeno: od Monaporsiempre
Dodavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je to sve zbog gužve i velikog broja ne riješenih predmeta. Ove je godine vještačenje po novom, tako bi trebalo biti., budući je zakon o inkluzivnom dodatku na snazi od 01.01.24. godine. Predajte nalaze koje imate, pitajte. Nadalje bez obzira što je kontrolno vještačenje, upravo zbog gužve moguće da Vas i ne zovu zbog toga ponavljam predajte nalaze, to je važno. Svi se na neki način brinemo, no međutim bit će kad bude i bit će što ima biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 58 minuta, izgubljenost33 je napisao:

Mislim da je to sve zbog gužve i velikog broja ne riješenih predmeta. Ove je godine vještačenje po novom, tako bi trebalo biti., budući je zakon o inkluzivnom dodatku na snazi od 01.01.24. godine. Predajte nalaze koje imate, pitajte. Nadalje bez obzira što je kontrolno vještačenje, upravo zbog gužve moguće da Vas i ne zovu zbog toga ponavljam predajte nalaze, to je važno. Svi se na neki način brinemo, no međutim bit će kad bude i bit će što ima biti.

Hvala vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija