Jump to content

Građevinska dozvola 1976


Zeon

Preporučene objave

Pozdrav, 

prodajem nekretninu koja posjeduje građevinsku dozvolu iz 1976. Prema opisu u građevinskoj dozvoli, i nacrtima se vidi da kuća ne odgovara opisu, konkretnije sljeme krova je okrenuto na istočnu stranu, dok u građevinskoj stoji da je na zapadnoj (vjerojatno se kod adaptacije krovište promijenilo). 

Zanima me da li ta građevinska dozvola valjana? Također da li takva građevinska dozvola može kupcu biti problem kod dizanje kredita za kupnju? 

Srdačan pozdrav. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Zeon je napisao:

sljeme krova je okrenuto na istočnu stranu, dok u građevinskoj stoji da je na zapadnoj

Nešto tu ne štima i čini mi se da bi ste trebali pojasniti pitanje jer ako je sljeme gornji vodoravni brid dvostrešenog (ili višestrešenog) krova a brid je linija u kojoj se spajaju dvije (ili više) plohe krova, onda je ta linija na jednom kraju okrenuta prema istoku a na drugom prema zapadu.  

prije 2 sati , Zeon je napisao:

Zanima me da li ta građevinska dozvola valjana? Također da li takva građevinska dozvola može kupcu biti problem kod dizanje kredita za kupnju? 

Banka će vjerovatno (a i ja bih kao kupac jer je to završni dokaz legalnosti građevine) tražiti Uporabnu dozvolu, u ovome slučaju Uporabnu dozvolu za građevinu izgrađenu na temelju akta za građenje izdanog do 1. listopada 2007. koju, ako bilo što odstupa od onoga određenog u GD, nećete moći ishoditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija