Jump to content

Neisplaćena plaća


Evolet5

Preporučene objave

Pozdrav,

Da li netko zna koliko se dugo čeka na rješenje (odnosno eventualnu uplatu) nakon što je poslodavac tužen za neisplaćene plaće. Naime, u situaciji sam da mi nisu isplaćene zadnje 2,5 plaće te poslodavac nije ni predao NP1 obrasce kako bi se mogli naplatit preko Fine. Ja sam u međuvremenu podnijela kaznenu prijavu protiv poslodavca. Koliko se otprilike dugo čeka na rješenje po kaznenoj prijavi i da li će neplaćene plaće biti uplaćene.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 7 sati , Borbena7 je napisao:

Svoja prava možete potraživati sudskim putem.

Pa i navela sam da je podignuta kaznena prijava sudu pod prijetnjom zatvora. Nakon čega je policija obavila razgovor sa svim djelatnicima. Pa me zanima u kojem se vremenskom razdoblju mogu i ako uopće mogu nadati isplati 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Evolet5 je napisao:

Pa i navela sam da je podignuta kaznena prijava sudu pod prijetnjom zatvora. Nakon čega je policija obavila razgovor sa svim djelatnicima. Pa me zanima u kojem se vremenskom razdoblju mogu i ako uopće mogu nadati isplati 

Prijava na policiji i tuzba na sudu nisu iste stvari. Pozitivno rijesena tuzba na sudu stvara temelj za ovrhu racuna, a prijava policiji nista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Miran89 je napisao:

Prijava na policiji i tuzba na sudu nisu iste stvari. Pozitivno rijesena tuzba na sudu stvara temelj za ovrhu racuna, a prijava policiji nista.

Kako sam navela nisam isla na policiju podnositi tuzbu nego je poslana kaznena prijava opcinskom sudu. Nakon nekog vremena po zaprimanju prijave na sud me kontaktirala policija u svrhu davanja izjave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija