Jump to content

Porez (pdv) na prodaju stanova


firenza

Preporučene objave

Poštovani,

zanimalo bi me pitanje oko plaćanja poreza za nekretnine.

Moja majka ima(la) 5 stanova u svom vlasništvu (koji su prije 10 godina kupljeni novcima od obiteljskog nasljedstva).
Jedan stan je prodala u rujnu 2021 i odmah je kupila novi. Drugi je prodala u sijecnju 2022 i isto je kupila novi. U siječnju 2023 je prodan stan njenog pokojnog oca koji ona, nije naslijedila nego je dobila nužni dio (1/4) i dogovorno su moja majka i osoba koja je bila vecinski vlasnik prodale taj stan. Moja majka sad razmišlja da proda jos jedan svoj stan (i odmah kupi novi) pa je zanima da li bi se prodaja tog stana vodila kao 4. prodaja, jer smo pročitali da se od četvrte prodaje pa na dalje računa posebni porez na dobit za sve nekretnine koje su prodane unutar 5 godina. Odnosno, zanima nas da li se prodaja onog stana gdje je majka naslijedila nužni dio od svog oca (1/4) ne računa (nego se vodi kao nasljedstvo) u ova 3 do sad prodana stana, odnosno, moze li moja majka prodati jos jedan stan, a da joj se ne obracuna porez (pdv) za sve prodaje? Isto smo pročitali na internetu da se imovina naslijeđena od roditelja ne računa u poreznim obračunima.
Pa bih vas molio za odgovor.
Hvala unaprijed

Isti upit poslan je Poreznoj prije 20 dana, ali ne odgovaraju. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija