Jump to content

Razvod braka i moja, muška prava


Samac00

Preporučene objave

Živim u Zagrebu. Sa ženom imam 2 maloljetne curice međutim žena želi raskid braka zbog odlaska u drugi hrvatski grad zbog posla. Nakon 10g želi rastavu braka. Imamo stan u preostalom kreditu koji glasi na nju a obadvoje smo vlasnici stana 1/1. Želio bih da me netko savjetuje, informira koja su moja prava u pogledu djece, kako ih mogu viđati, i podjele glede stana, odnosno, preostalog duga od kredita za stan s kojim osobno nemam nikakve veze kad ga je dizala u banci, nisam jamac ili sl. Ja sam dao keš nešto manje od pola, a ona je digla preostali kredit za kupnju stana.

Ne znam da li od prodaje stana ili u slučaju da me želi isplatiti, da li u tom slučaju ide pola, pola novac od cijene stana ili se od mog djela skida i njen dio kredita kako bi se zatvorio kredit za stan... ili mi mora dati pola dijela novca koliko vrijedi stan bez obzira što je kredit na nju... a ona nastavi otplaćivati kredit ili otplati ako to želi...? 

Znam da će djeca ići k njoj jer su mala... iako bi htio da idu meni jer nisam ništa loše napravio ali ne vidim tu situaciju jer se većinom gleda da djeca budu kod majke. 

Nikakve probleme nemamo u životi već smo se odvojili. 

Unaprijed Vam se zahvaljujem. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Samac00 je napisao:

Ja sam dao keš nešto manje od pola

Imate li dokaz za ovo? 

prije 11 sati , Samac00 je napisao:

Imamo stan u preostalom kreditu koji glasi na nju a obadvoje smo vlasnici stana 1/1

Nije mi jasno kako moze stan bit na supruzi, a da ste oboje u isto vrijeme vlasnici 1/1? Je li stan kupljen za vrijeme trajanja braka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da. Kupili smo ga i oboje smo vlasnici. 

Ja sam dao oko 20% keša i jedan kredit od 15% a ona oko 70% kredita koji je samo na nju. 

Želi me istjerati van iako sam kući kao domaćica ali ona se udaljila i postala direktorica s godinama. 

Znači, oboje smo vlasnici stana. 

Ostao je još njen kredit za stan. 

Zato pitam da li ide podjela stana pola, pola bez obzira što ona još ima kredit na taj stan. 

 

Hvala  jako puno! 

Samo još da kažem da imam papire da sam dao keš jer je išla uplata za stan preko moje banke. 

Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Samac00 je napisao:

Da. Kupili smo ga i oboje smo vlasnici. 

Kakvo je zemljišnoknjižno stanje?

prije 6 sati , Samac00 je napisao:

Ja sam dao oko 20% keša

Ovaj novac ste zaradili za vrijeme braka ili?

prije 6 sati , Samac00 je napisao:

Ostao je još njen kredit za stan. 

Koliko je kredita ostalo?

prije 6 sati , Samac00 je napisao:

Zato pitam da li ide podjela stana pola, pola bez obzira što ona još ima kredit na taj stan

Oboje imate taj kredit, a ne samo ona.

prije 17 sati , Samac00 je napisao:

Ne znam da li od prodaje stana ili u slučaju da me želi isplatiti

Ovo bi značilo da je ona upisana kao vlasnik 1/1?

prije 17 sati , Samac00 je napisao:

obadvoje smo vlasnici stana 1/1.

Ovo neće biti baš tako. Možda da ste upisani oboje 1/2, ali oboje 1/1 nije moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem se baš ali kupili smo stan, novogradnju i imamo papire, zemljišnu knjigu i slično... da je na nas oboje. 

Oboje smo vlasnici stana. 

Dao sam 20% keša prije braka, odnosno, dobio sam od svoje sestre i imam papire od toga da bi kupili stan. 

 

Ostalo je još pola kredita kod nje a to je oko 70.000 eura, a stan vrijedi cca 140.000 eura. 

 

Znači, oboje smo vlasnici ali su u banci, kad smo ga mijenjali iz CHF u EUR, rekli da je kredit njen i da ja nemam ništa s toga sam se sjetio pa sam samo rekao je ne znam da li to ima ikakve veze. 

 

Ona ako mene želi isplatiti može podignuti krediti koji ću ja takoreći otplaćivati s alimentacijom a meni će isplatiti onda prema tome cca 35.000eura s čime ne mogu baš ništa... i biti u podstanarima. 

uređeno: od Samac00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Samac00 je napisao:

Ne razumijem se baš ali kupili smo stan novogradnju i imamo papire i sve je na naš oboje. 

Ajde za početak provjerite zk stanje tog stana. Tko je upisan kao vlasnik ili suvlasnik? I ima li kakvih zabilježbi tereta?

prije 11 minuta, Samac00 je napisao:

Dao sam 20% keša prije braka, odnosno, od svoje sestre i imam papire od toga

Onda to nije bračna stečevina već Vaša vlastita imovina.

prije 11 minuta, Samac00 je napisao:

Ostalo je još pola kredita a to je oko 70.000 eura a šta vrijedi cca 140.000 eura. 

Otplaćeno je bračna stečevina. A ovo što je ostalo ne možete dijeliti na pola dok ne otplatite svoju polovicu.

prije 11 minuta, Samac00 je napisao:

Znači, oboje smo vlasnici ali su u banci, kad smo ga mijenjali iz CHF u EUR, rekli da je kredit njen i da ja nemam ništa s toga sam se sjetio pa sam samo rekao je ne znam da li to ima ikakve veze. 

Za banku da, ali za diobu bračne stečevine nije tako.

prije 11 minuta, Samac00 je napisao:

Ona ako mene želi isplatiti

Možete i Vi nju isplatiti.

prije 11 minuta, Samac00 je napisao:

može podignuti krediti

Teško će ona dobiti novi kredit uz ovaj koji otplaćuje.

prije 11 minuta, Samac00 je napisao:

Ona ako mene želi isplatiti može podignuti krediti koji ću ja takoreći otplaćivati s ak8mentacijom

Alimentacija pripada djeci, a ne u svrhe razriješavanja diobe bračne stečevine. Pazite da ovo ne izjavite na sudu.

prije 11 minuta, Samac00 je napisao:

meni će isplatiti onda prema tome cca 35.000eura

Kako ste uopće došli do ovog iznosa? Kolika je tržišna vrijednost tog stana?

prije 11 minuta, Samac00 je napisao:

biti u podstanarima. 

Netko će morati u podstanare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija