Jump to content

naknadno pronađena imovina - molim hitno je


alena1

Preporučene objave

Imamo ostavinsku raspravu iza pok strica.

Nasljednici:  brat, ja i oporučna nasljednica. Sud predlaže oporučnoj nasljednici da na iduću raspravu donese i posjedovni list ostavitelja - ali on nema vlastiti posjedovni list.

Provjerila sam u međuvremenu zk uloške za nekretnine - tj njive  koje  u posjedovnom listu glase na djeda - radi se o desetak zk i sve ipak glase još uvijek na pok djeda ne na ostavitelja (osim jedne jedine zk koja će pripasti oporučnoj nasljednici koja je na žalost iskoristila nestabilnost psihički bolesnog strica i  našu daljinu...)

1. Do ove ostavinske rasprave nisam ni znala za te  čestice tako da bih trebala prenijeti te nekretnine sa djeda na mog pok oca pa na moju majku (jer na ostavinskoj od mog pok oca nisu bile navedene) Kako to najlakše učiniti  ?

(imam rješ. o nasljeđivanju od pok djeda i oca i desetak zk gdje je naveden djed)

2. Da li će ako to ažuriram oporučna nasljednica dobiti opet i taj dio (naše djedovine)? (U oporuci je pisalo da stric zemlju od roditelja ostavlja toj gospođi)

Da li je bolje da to pokušam prenijeti na majku prije iduće ostavinske ili nakon ?

 

Hvala još jednom na trudu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija