Jump to content

Obiteljsko nasilje i CZSS


IvanaIvana74

Preporučene objave

Ljetos je došlo do naguravanja između mene i brata. On je zvao policiju. Ovisnik je o tabletama. Ukratko samo. Prekršajni sud izriče mjeru zabrane međusobnog uznemiravanja i uvjetnu osudu od 30 dana zatvora za oboje sa rokom kušnje 6 mjeseci. Imam dijete. U istom mjesecu se i razvodim. Dijete mi ima 14 godina. Živim u istom dvorištu sa bratom. Nema više problema. CZSS me je zvao na razgovor odmah nakon što se to dogodilo jer ih je obavijestila policija po službenoj dužnosti. Bila sam tamo, rekla što se dogodilo, oni su zapisali i to je to. Mjera je istekla, kao i uvjetna. Međutim neki dan mi je došao poziv opet od CZSS da dođem na "kontrolni razgovor" vezano uz obiteljsko nasilje. Do kad me misle maltretirati? Ne pozivaju se u pozivu na nikakav članak zakona, propisa bilo čega nego me pozivaju na razgovor. Inače, radim. Vrlo sam situirana, dosta zarađujem i definitivno nisam materijal za CZSS. Ne želim više da me zovu, niti želim imati komunikaciju s njma. Nema potrebe za tim, jer su okolnosti zbog kojih me zovu prestale. Šta da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 05. 03. 2024. u 17:02, Borbena7 je napisao:

Ovisi što ste im rekli na tom razgovoru, nadam se da niste ovo što ste ovdje napisali.

Prestale su okolnosti zbog kojih me zovu to sam im rekla i dobila dam vrlo bezobrazan mail k8ji veze nema s ničim nego pišu kako će oni odrediti kad će postupanje prestati. Ja ne razumijem kakvo postupanje? Ja nisam s njima u nikakvom postupku niti mi je izrečena mjera. Dobila sam kaznu na orekršajnom sudu i ta kazna je istekla. Ne znam što žele od mene? Ne izjašnjavaju se nego pišu kako će oni postupati do kad oni žele a ne ja. Kakvog to smisla ima? 

Dana 05. 03. 2024. u 17:02, Borbena7 je napisao:

Ovisi što ste im rekli na tom razgovoru, nadam se da niste ovo što ste ovdje napisali.

Na razgovoru sam opisala događaj i to je bilo to. U rujnu prošle godine. Nisu me tražili ništa drugo niti su najavili kontrolne razgovore

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , sivko je napisao:

I oni su u pravu jer se radi o obiteljskom nasilju.Mogu zvat dok god misle da je potrebno.Svi su "materijal" za Centar kad se radi o nasilju bez obzira na visinu primanja.

Uredno se odazvati,bit smiren na razgovoru i možda bude kraj priče.

Ma koji su kriteriji za to? Ja nisam više na toj adresi, niti živim u tom kvartu više. Po čemu oni nešto ocjenjuju? Koji su kriteriji? Koliko dugo će me maltretirati? To je čisto zlostavljanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije, to rade da vide u kakvim ste dalje odnosima i je li nasilje ostavilo posljedice na vama, ali i na vašoj djeci i dr. članovima obitelji. Ne mogu napamet znati da je sve ok niti dr. informacije koje tu navodiš.

Odeš obaviš razgovor i to je to. Njima nije cilj raditi ti probleme nego se uvjeriti da je sve ok, a kao i svi drugi, sa što manje truda i posla se to obavi, to bolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , IvanaIvana74 je napisao:

Ma koji su kriteriji za to? Ja nisam više na toj adresi, niti živim u tom kvartu više. Po čemu oni nešto ocjenjuju? Koji su kriteriji? Koliko dugo će me maltretirati? To je čisto zlostavljanje

Shvaćam da ste frustrirani ali je tako kako je.A sa takvim stavom se mogu produžiti "kontrolni" razgovori.Možda se baziraju i na presudi suda jer većina dobije novčanu a ne zatvorsku kaznu (iako uvjetnu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija