Jump to content

Prodavatelj ne zeli izdati tabularnu


Marika2255

Preporučene objave

Pozdrav, 

Molim vas za savjet.

Kupili smo kucu i cijela je isplacena kreditom banke kako i stoji u kupoprodajnom ugovoru,na vrijeme i u cijelosti. Sada prodavatelj kaze da ipak kuca vrijedi vise i trazi jos nekoliko tisuca eura ili nam nece izdati tabularnu izjavu. Mi bez tabularne nemozemo dobiti vlasnicki list, pa pretpostavljam da nemozemo ni osobne promjenit na novu adresu niti rezije prebaciti niti ista.Mozemo li mi ikako dobiti vlasnicki list bez tabularne izjave, imamo kupoprodajni ugovor, banka nam moze  izdati neku potvrdu da su uplatili cijeli iznos prodavatelju.

Hvala svima na savjetima i pomoci...ludi smo vec

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete jedino dić tužu prema prodavatelju da vam izda tabularnu. Vi ste svoje ispunili, on vam je dužan izdati tabularnu. Nek si objesi o rep svoje mišljenje o tome koliko sad kuća vrijedi nakon što je ugovor potpisan i nakon što je isplaćen po tom istom ugovoru.

Za sad jedino što možete jest upisat predbilježbu prava vlasništva na temelju kupoprodajnog ugovora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na info

Tu predbiljezbu radim ja ili javni biljeznik, znate li mozda da li se na temelju predbiljezbe mogu promjeniti adrese stanovanja. A tuzbu podnosim ja ili isto preko JB ili odvjetnika, da me nebi nakraju to kostalo jos hrpu sudskih troskova i par godina dok se ne rjesi ili to ide nekim automatizmom s obzirom da su s moje strane obveze podmirene.

Malo me strah svega

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 28. 03. 2024. u 7:31, Marika2255 je napisao:

Hvala na info

Tu predbiljezbu radim ja ili javni biljeznik, znate li mozda da li se na temelju predbiljezbe mogu promjeniti adrese stanovanja. A tuzbu podnosim ja ili isto preko JB ili odvjetnika, da me nebi nakraju to kostalo jos hrpu sudskih troskova i par godina dok se ne rjesi ili to ide nekim automatizmom s obzirom da su s moje strane obveze podmirene.

Malo me strah svega

Hvala

Predbilježbu mogu samo bilježnik ili odvjetnik.

Ali hitno uzeti odvjetnika neka odmah šalje predbiljezbu i ići na tužbu na izdavanje tabularne, a iskreno, paralelno i kaznenu prijavu razmotriti radi prijevare. Ili barem prodavatelju najaviti prijavu u nadi da će se opametiti

uređeno: od Ivo Kermartin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija