Jump to content

Status ovrhe iz 2002. koja nije nikad aktivirana?


Flygirl

Preporučene objave

Poštovani, 

pri prijavi promjene vlasnika stana (darovim ugovorom na sina) službenica na šalteru HEP Toplinarstva mi je rekla da na moje ime postoji neka ovrha iz 2002. godine za dug po jednom mjesečnom računu za grijanje i da taj predmet vodi njihova interna pravna služba (ne bilježnik ili drugo odvjetničko društvo). 

Ne mogu se više sjetiti jesam li u 2002. primila neko rješenje o ovrsi od HEP Toplinarstva, ali sam sigurna da nikad nije bilo nikakvog pokušaja naplate niti preko plaće niti preko FINE jer bi se već odavno naplatilo. Ta ovrha kao da stoji u ladici cijelo to vrijeme i nikad nije aktivirana, tj. nije pokušana prisilna naplata. Službenica mi nije htjela dati broj predmeta, vjerujem da će mi ga pravna služba dati. Gdje bih mogla provjeriti status tog predmeta, tj. što je rađeno po njemu i dobiti kopiju? Mogu li se tako stari predmeti vidjeti u e-građanima? Ako nikad nije niti pokušana naplata za 22 godine je li ovrha u zastari, ili me čeka plaćanje zateznih kamata za 22 godine? 

Unaprijed hvala na odgovoru! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Flygirl je napisao:

Mogu li se tako stari predmeti vidjeti u e-građanima?

Ne.

prije 20 sati , Flygirl je napisao:

Ako nikad nije niti pokušana naplata za 22 godine je li ovrha u zastari, ili me čeka plaćanje zateznih kamata za 22 godine?

Ovisi u kojoj je fazi taj ovršni postupak. Svakako Vam treba više informacija.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija