Jump to content

Ploduzivanje


Lamu

Preporučene objave

Dobar dan imam pitanje u vezi ploduzivanje ,moja majka prije 25 godina prepisala meni kucu s klauzolom njemom ploduzivanjem , sad odjednom ona zeli da joj se vraca pravo vlasnistvo tako da me izbaci iz stana da mi mogla ona uzivati u stare dane ,sa svojim drugim muzem ,prodati sve to jest na parceli su dvije kuce gdije zivimo ja i suprug a u drugu ona i taj novi muz , dali ona moze prisilno da joj se vraca vlasnistvo? Hvala u naprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste joj dužni vratiti dar, a ona može tražiti povrat dara putem suda tj. ako su ispunjeni uvjeti za opoziv darovanja zbog siromašenja nje kao darovatelja (pogledajte za više informacija čl. 493. Zakon o obveznim odnosima) ili zbog nezahvalnosti (pogledajte čl. 494. Zakona o obveznim odnosima).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Dobar dan imam pitanje ako mi netko moze pomoci,ovako stoj situacija imam problem u vezi moje kuce ,vlasnica sam dvije kuce gdije moja majka ima ploduzivanje,te dvije kuce nalaze se na isoj parceli, u jednu kucu zivim ja i moja suprga a u drugu moja mama sa suprugom z drugog braka,ona sad uzela sa sobom oca da zivi s njom bez mog dopustenja ,on ima 93 god ,necakinja ima uzdrzavanje na njega al moja majka ne dopusta necakinji da se priblizi njemu jer ona zeli njecakinji oduzimati pravo uzdrzavanja zbog kuce sto on ima na drugu stranu grada ,ja djeda ne zelim da zivi u moje vlasnistvo ,nije prijavljen na moju adresu i ne zelim da bude jer i ako bude mu se sta desilo ne zelim da budem ja kriva sto ga nisam prijavila na toj adresi i ne zelim, kako da dalje postupim da se on vrati u njezin dom?hvala ako mi moze netko pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija