Jump to content

Odricanje od nasljedstva


tyrion

Preporučene objave

Pozdrav

Pitanja se tiču odricanja od nasljedstva zbog dugova. 

Otac mog  punoljetnog sina nedavno je preminuo. U novoj vanbračnoj zajednici ima četvero malodobne djece. Iza sebe je ostavio nekretninu u vrijednosti od oko 50.000e, ali i dosta dugova ovr@enih preko Fine. Između ostalih, tu je i dug prema meni ba ime neisplaćene alimentacije od 22 000e. Kako je moj sin najstariji i počinje raditi, Fina će prvo njemu početi usrezati plaću na ime dugovanja. Zanima me da li bi se u slučaju da se on naljedstva odrekne ne bi li izbjegao plaćanje tuđih dugova, ja kao vjerovnik mogla naplatiti, odnosno uknjižiti se na navedenu nekretninu, kako bi sin ipak nešto naslijedio od oca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , tyrion je napisao:

Između ostalih, tu je i dug prema meni ba ime neisplaćene alimentacije od 22 000e.

Ako govorimo o alimentaciji za tog punoljetnog sina, onda to nije dug u odnosu na Vas već u odnosu na sina. Sin je vjerovnik, a ne Vi.

prije 4 sati , tyrion je napisao:

Kako je moj sin najstariji i počinje raditi, Fina će prvo njemu početi usrezati plaću na ime dugovanja.

Neće, je je ovršenik preminuo. FINA-a nema ovlasti za samovoljno ovršavanje nasljednika.

prije 4 sati , tyrion je napisao:

Zanima me da li bi se u slučaju da se on naljedstva odrekne ne bi li izbjegao plaćanje tuđih dugova

Da, može se odreći svog nasljednog dijela.

prije 4 sati , tyrion je napisao:

ja kao vjerovnik mogla naplatiti, odnosno uknjižiti se na navedenu nekretninu, kako bi sin ipak nešto naslijedio od oca?

Vi ne bi mogli, a za sina je višestruko upitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija