Jump to content

Fotografija


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Dugo godina se bavim fotografijom.

Imao sam nekoliko izložbi, a fotografije sam slao i na nekoliko foto natječaja u različite časopise.

Nedavno sam kupio jedan poznati časopis i neugodno se iznenadio vidjevši da je tamo objavljena moja fotografija. Naravno bez da je mene itko ista pitao.

 

Interesira me sto bi ja sada mogao poduzeti?

 

Kakva je praksa u ovakvim slučajevima?

 

Zahvaljujem se!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da možete.

 

nadjite svoj negativ.

ako nisi objavili da ste vi autor onda su povrijedili i vaša autorska imovinska i moralna prava.

za oba segmenta imate pravo na naknadu štete a imate i pravo na objavu isprike zbog takvog postupanja.

imate svoju udrugu kojoj se možete obratiti oni vam mogu pomoći i oko pronalaska kvalitetnog odvjetnika.

prekršajno ih također prijavite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo vodim na istu temu sudski postupak pred Trgovačkim sudom u Splitu. Kod povrede autorskih prava objavljivanjem fotografije nije presudno je li netko renomirani fotograf i koliko je izložbi imao, već je dostatna činjenica da je fotografija objavljena bez suglasnosti autora. Autorski ugovor inače mora biti zaključen u pisanom obliku. Ukoliko fotografija nije ni potpisana imenom autora, utoliko gore za izdavača. Sudska praksa nije baš prevelika i varira u visini odštetnih zahtjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Želite li voditi još jedan postupak na gotovo istu temu? Molim da mi se javite na mail: moslavinainfo@gmail.com

Hvala

biston je napisao:

Upravo vodim na istu temu sudski postupak pred Trgovačkim sudom u Splitu. Kod povrede autorskih prava objavljivanjem fotografije nije presudno je li netko renomirani fotograf i koliko je izložbi imao, već je dostatna činjenica da je fotografija objavljena bez suglasnosti autora. Autorski ugovor inače mora biti zaključen u pisanom obliku. Ukoliko fotografija nije ni potpisana imenom autora, utoliko gore za izdavača. Sudska praksa nije baš prevelika i varira u visini odštetnih zahtjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija