Jump to content

Carinski prekršaj


anonimno

Preporučene objave

Prije dva mjeseca sestrinim autom išao sam u BIH ,auto je na BH tablama jer mi sestra živi u BIH

.

Kad sam u povratku na granici zaustavljen na graničnom prijelazu od strane policije RH nakon kontrole su mi rekli da sam u prekršaju jer vozim auto na BH tablama a Hrvatski sam državljanin...pokušao sam objasniti da je auto na sestri ali nije bilo koristi...prije 5 dana došla mi je kazna od 1000 kuna za carinski prekršaj i zahtjev da platim carinu na auto u iznosu 6900 kuna(mercedes 123 84 godište -vrijedi max 400).

 

nije mi jasno zar nemam pravo posuditi auto od sestre dok ljudi koje znam (živim u Vrgorcu) slobodno voze PMV-BH tabla i uz to još rade i u javnim ustanovama i državnim institucijama a ja sam nezaposlen bez bilo kakve nakbade od države RH trenutno :-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prekršajnom postupku pokušat će dokazati da se vi trajno koristite tim autom - čime ste počinili prekršaj "izvbjegavanja carinskog nadzora" (prevedeno - niste platili carinu za robu - auto kojim se koristite u RH). Na vama je da dokažete da je auto sestrin, a da ste ga vi samo jednom posudili.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija