Jump to content

Gradnja izvan dozvoljenih gabarita


smedji

Preporučene objave

Postovani,

rekonstruiram kucu te posjedujem pravomocnu gradjevinsku dozvolu. Problem je taj sto mislim izaci iz okvira dopustenog( dozvoljen ravan krov, iskoristiv u 75% tlocrtne povrsine, a ja cu raditi u 100%). Provjerio sam, kada sam ishodio gradjevinsku, vise kvadrata od postojecih tj. toliko i dopustenih u dozvoli, ne mogu dobiti.

Sto se dogadja kada bi mi dosla gradjevinska inspekcija i zatekla me:

1. sa pravomocnom građevinskom dozvolom?

Npr. da li mi se poništava jedva dobivena građ. dozvola i mukotrpan posao od 2 godine te se time vracam na sami pocetak(legalizacija postojeceg stanja...), ili sve sto je dobiveno u dozvoli je legalno, postojeca dozvola se ne ponistava, nego se mora srusiti sve sto nije odobreno?

2. sa uporabnom dozvolom?

Mislim da mi ne mogu uporabnu ponistiti, nego samo sa ilegalno dogradjeno moram srusiti?!

Unaprijed se zahvaljujem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gradjevinska ostaje pravomoćna jedino što će vjerovatno i rješenje o uklanju građevine biti pravomoćno

 

za svaki (novi) zahvata na građevini potrebno je ishodovati novu građevinsku dozovolu - ukoliko preuređuješ (povećavaš gabarite i sli) nešto bez građeviske dozvole i uporabna (ako je bila izdana) de facto prestaje vrijediti - pitanje je samo kad će te klepiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija