Jump to content

Druga strana angažirala mog odvjetnika !?!?!


Krov

Preporučene objave

Radi rješavanja imovinskog spora oko čestice angažirao sam odvjetnika. Naš zadnji kontakt bio je pismeni sa zaključkom da se javim nakon nekoliko godina kad se steknu odredjeni uvjeti. Taj rok još nije nastupio, a druga strana u međuvremenu angažirala je mog odvjetnika u istoj stvari protiv mene ?!?!?

Želim vjerovati da je odvjetnik previdio suradnju sa mnom od prije nekoliko godina. Ali ako nije, nije li on sada u neke vrste sukobu interesa i je li to uopće dopušteno, da ne spominjem neku etiku...

:-? hvalal na odgovoru!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ne sjećam se kako taj dokument treba izgledati ali moguće da jesam jer je za mene napravio upis u katastar. Bilo je to prije nekoliko godina.. Imam račun za usluge koje je naplatio i korespodenciju s njime...Ipak, iznio sam mu svoje probleme tražio je od mene dokumentaciju što sam i dao...

Da li je bitno što (dosada) nije bilo nikakve parnice?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U zakonu o odvjetništvu piše:

(2) Odvjetnik je dužan uskratiti pružanje pravne pomoći:

- ako je on ili koji drugi odvjetnik koji je radio ili radi u istom uredu u istoj stvari ili stvari koja je s njome pravno povezana zastupao protivnu stranku ili obje stranke, dao im pravni savjet ili od njih primio uputu;

- ako je u istoj stvari ili stvari koja je s njome pravno povezana radio kao odvjetnički vježbenik kod odvjetnika koji je zastupao protivnu stranku;

- ako je u istoj stvari ili stvari koja je s njome pravno povezana radio kao sudac, državni odvjetnik ili kao službena osoba u upravnom ili drugom postupku;

- u drugim slučajevima predviđenim zakonom, Statutom Komore i Kodeksom odvjetničke etike.

 

Stoga smatram da taj odvjetnik ne bi smio zastupati protivnu stranu, a ako on sam to ne vidi, opomenite ga!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Također da napomenem da ako odvjetnik to zna (da je već radio u tom predmetu) da je počinio stegovno djelo i može se prijaviti Odvjetničkoj komori. Naravno, od vas bi bilo fer da mu napomenete da je radio u tom predmetu kao vaš opunomoćenik jer stvarno se čovjek možda ne sjeća (posebice ako je zred sa više zaposlenih)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija