Jump to content

Ovrha - odvjetnik ili javni bilježnik?


img

Preporučene objave

Kome da se obratim za provedbu ovrhe nad ovršenikom,

odvjetniku ili javnom bilježniku?

Moj d.O.o. potrazuje neplacena sredstva od drugog d.O.o.-a, stvar je prilicno cista ali mislim da ce se suprotna strana žaliti iako zna da ce na sudu izgubiti, njihova financijska stituacija je vrlo dobra.

Odlucio sam ici javnom biljezniku jer je jeftiniji ali sam cuo da suprotna strana na taj nacin moze "lakse" stavit prigovor i rastegnut stvar, a sa odvjetnikom to nije slucaj. Da li je to tocno???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrha može biti na temelju vjerodostojne isprave ( račun, mjenica...), ovršni prijedlozi se podnese Javnom bilježniku.

Ovrha može biti na temelju ovršne isprave ( presuda ), provode ih sudovi.

Pretpostavljam da vaša tvrtka ima potraživanje za koje ste izdali račun. Takvo potraživanje putem Ovršnog prijedloga se isključivo dostavlja Jav.bilježniku. Vaš dužnik, sada ovršenik ima pravo ulagati prigovor.

Da li će te vi sastaviti taj ovršn.prijedlog ili ćete ga dati odvjetniku, vaš izbor.

Savjet: otiđite odvjetniku, on će se već naplatiti iz par.troškova od vašeg ovršenika, ako se bude iz čega moglo naplatiiti.....

I sada lijepo recite hvala vlasnicima ove net. stranice...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija