Jump to content

rok u rujnu - the final count down


tincha

Preporučene objave

Ljudi pomagajte!

Nemam nikavo pametno pitanje vezano uz materiju ... al imam grandiozni problem - :-x neopisiva nervoza! Tolika da nemrem ništa učiti, jer većinu vremena samo šizim. Nesnosna sam svima oko sebe, izderavam se i psujem, a objektivno gledajući svi se trude maximalno mi ugoditi... onda kad se ohladim mi je žao, pa sam opet tužna... pa opet nemrem ništa raditi.... :-o A najgoe mi je kad me neko pita "kak ide?". GLupo mi je reć da ok, kad nije ok, a glupo mi se i konstantno se žaliti... sada sam već u fazi da kad me sljedeća osoba pita je lijepo, ničim izazvana pošaljem u p.m. pa nek si misle! Uglavnom, nije dobro! Imam lagani osjećaj da ludim! Teška sam sama sebi, a kamoli ne svijetu oko sebe! grrrrrrrrrrrrr.... :-x

Help!

P.S. ako mi neko odgovori da je to normalno ispaliti ću totalno!!!!!! Kaj je tu normalno?!! Nisam balavica, nemam 18, pa da se boji "zločestih ispitivača koji sigurno imaju nešto osobno protiv mene", a niti sam faks završila nepogledavši knjige, a niti sam zadnje 2 godine džabalebarila i kuhala kave! Pošteno sam odradila školovanje, kravo vježeništvo i z a š t o me je onda sad pobogu paralizirajuće strah ovog ispita???!!!! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne brini...i meni se isto događa...ja imam usmeni 1.10. a već me sad hvata panika...ali me prijateljica utješila kad mi je rekla da je većina ispitivača ugodna...i da nitko nije došao nas rušiti....i da ih većina pomaže....zato malo treba stisnuti zube i pregrmiti...... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tincha, supatnice moja pa zašto uopće očekuješ da će biti drugačije?

 

ja sam trenutno kao smirena, jer sam si na neki bolesni način ufurala kao da nikad neće doći taj dan, ali očekujem puknuće uskoro.

 

mene je od svega najviše strah da ću blebnut neku glupost ili zablokirat od straha. ne znam. ali moram ga se nekako riješiti. i ono što je najgore, dosadilo mi se više bojati.

 

"Nisam balavica, nemam 18, pa da se boji "zločestih ispitivača koji sigurno imaju nešto osobno protiv mene", a niti sam faks završila nepogledavši knjige, a niti sam zadnje 2 godine džabalebarila i kuhala kave! Pošteno sam odradila školovanje, kravo vježeništvo i z a š t o me je onda sad pobogu paralizirajuće strah ovog ispita???!!!! "

- potpisujem! :-?

 

mozda se javi netko tko nam odgovori na ova pitanja.

 

tinnnnnnnnnnnncha drz se! jos malo cemo ti :pljesce::pljesce::pljesce::pljesce::pljesce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato sto je to, tincha, normalno. Jesam te utjesila za poludit, ali tako je. Nemoj se iznenaditi ako te cope napadi placa ili panike ili nesto jednako slatko. Probaj nesto mantrati (mada to meni nije radilo).

:hipnotizer::jok:

 

Prije puuuno vremena samna topicu Pravosudni ispit napisala da je osoba koja te istrpi u ovim trenucima spremanja pravosudnog definitivno materijal za zenit. Pa ti vidi.

:amen:

 

Nesanica mi je bila isto poznata. Ucim do ko zna koje dobe i oci vise ne mogu drzati otvorene i onda rezolutno odlucim da nema smisla spavati za stolom pa odem leci u krevet. A onda budna ko sovuljaga. Ne bi oka sklopila od zderanja i griznje savjesti sto sad tu besposleno lezim a ne ucim. Kad bi malo i zaspala obicno sam sanjala vlasnicke tuzbe. Vrlo sexy!!

:hrk::tilt:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ti na zalost nemam nista pametno za reć, obzirom da još nisam dobila rješenje. Pa se živciram zato što ne znam kad idem uopće na pravosudni, brijem da mi nisu možda izgubili papire, da li uopće znaju da postojim (???), a uz to sve još sam i sama ko Pale sam na svijetu pa se nemam ni na koga izderavati (osim na užu obitelj, ali samo preko telefona-nije fora).

 

Čini mi se da imam sto kila od sjedenja i nekretanja.

A još, pored svega, ovaj tjedan sam i odradila jednu raspravu i napisala ovrhu i sutra imam raspravu. Raspast će se ured bez mene, čini mi se. A kako li je samo funkcionirao 10 godina prije mene???? Ma ne znam šta da mislim više.... :-(

 

 

A upravu neću ni spominjat. Dosadno za poludit, a neće u glavu uć, za poludit....

Ma aj da vas ne bediram više..., bolje da manje pričam a više :cita:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oj, joj!

Narodi sorry kaj sam sve izbedirala! Uhvatila me jučer oko ponoči neka huja... totalna bedara! Danas sam već bolje... makar, još uvijek nisam baš sigurna da ću ja to proći.... .... a kaj je najgore uopće mi se neda učiti!

Svima tnx na riječima utjehe, iako, nema toga što bi me trenutno moglo oraspoložiti osim, eventualno da dobijem doma rješenje da ne moram polagati pravosudni! :-)

jedino kaj čovjeka veseli je to kaj nas ima još supatnika!

Odlučna u nakandi da me histerija ne preuzme - krećem dalje u nove pobjede - danas je na redu građansko materijalno -juupiiii! :-D

Shiloh - ma jesi ti sigurna da ti poštar nije ostavio onu obavijest? Daj ti njega rađe priupitaj! Iz osobnog iskustva znam da oni znaju biti koji put prefrendli pa ti, ničim izazvani, pomažu u izbjegavanju osobne dostave!

Pusa svima! (al sam danas "sunčana", sama sam sebi blesava!) :zaljubljen:

p.s. i ja sam na usmenom 01.10. - al bez uzrujavanja, ne budem na ispistu histerična! Svi naravno mrze ine luđake koji pret minuta prije ispita plaču, cendraju, manijakalno listaju po skriptama, uz neizostavno "ja ništa ne znam". Ja nisam takva - obično do te faze već totalno otupim, i više me ništa nije briga, pa su me kolege s kojima sam odgovarala, obično doživljavali kao lokalno zabavljača :-) !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nije mi ostavio obavjest. Ali, dolazi li to preko osobne dostave?? Koliko sam ja skužila po ljudima na legalisu nije rješenje dolazilo osobnom dostavom, nego ga nađeš u sandučiću. Ili se varam???

 

P.S. Moja sestra je dobila 10 dana prije nego što je polagala, pa me tješi da će mi doći rješenje, da moram čekati, ako su me stavili recimo 9.10., tko zna??? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja nisam bila doma u trenutku kad mi je poštar nosio rješenje, pa mi je ostavio obavijest da podignem pismo na pošti, a pošto je osobna dostava morala sa,m predočiti osobnu koja je btw istekla, pa sam nagovarala ženu da mi preda pisamce.......i uspjela... :-D

Shiloh je napisao:

Ma nije mi ostavio obavjest. Ali, dolazi li to preko osobne dostave?? Koliko sam ja skužila po ljudima na legalisu nije rješenje dolazilo osobnom dostavom, nego ga nađeš u sandučiću. Ili se varam???

 

P.S. Moja sestra je dobila 10 dana prije nego što je polagala, pa me tješi da će mi doći rješenje, da moram čekati, ako su me stavili recimo 9.10., tko zna??? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

milja! za sad, koliko sam pohvatala po forumu, nas je četvoro 01/10: vujo, kraten, ti i ja. Ko zna kolko nas je još koji ne troše dragocjeno vrijeme surfajući po netu!

Jel neko zna, koliko ljudi može isti dan odgovarati? Da li onda neki imaju ujutro a drugi popodne ispit ili se odgovara u 2-3 dvorane? Da li je ista komisija svima? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e ja ludim. doslovno i potpuno. i imam feeling da niš ali baš nip ne znam i da niš neću ni stić... prestrašno.

 

tincha išla sam ti ja par puta na slušanje, uglavnom ih odgovara po četvero, u dvije dvorane u svakoj po dvoje pa se ispitivači sele.

 

ikakve naznake sastava komisije? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Za sada nema naznaka o komisiji.....ako kojim slučajem saznam javim!!!

vujo je napisao:

e ja ludim. doslovno i potpuno. i imam feeling da niš ali baš nip ne znam i da niš neću ni stić... prestrašno.

 

tincha išla sam ti ja par puta na slušanje, uglavnom ih odgovara po četvero, u dvije dvorane u svakoj po dvoje pa se ispitivači sele.

 

ikakve naznake sastava komisije? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam drugu vrstu zabrinjavajuceg problema.

 

Ispit mi je za 15 dana, i mene uopce nije strah :-o

Navijem sat ujutro za ucenje, pa prespavam, zabusavam svjetski po kompjuteru, gledam TV...

 

Dobro, ucim od 1.6.,a li svejedno... Ocekivala bih da me bar nesto pukne do sad ... A meni jos ne ide u glavu da ja to stvarno polazem.

 

Usmeni mi je 26, moze li mi netko reci zna li se barem koji dan unaprijed koji ce od ispitivaca doci? Komisija je objavljena, ali svejedno je to puno ljudi za svaki dio ispita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

baš sam se i ja pitala, vezano za komisiju....

pretpostavljam da Migrena misli na ispitivače iz pojedinih područja (onaj link komisija od 01. rujna 2006.), ak se ne varam...

ako neko ima neke druge, pouzdanije informacije - pliz pay it forward! ;-)

očekujem da bi sredinom ovog tjedna mogli saznati... jedva čekam! onda mogu plakati usmjereno, dok se sad gubim u raznovrsnosti! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tincha je napisao:

Ljudi pomagajte!

Nemam nikavo pametno pitanje vezano uz materiju ...

 

E, ja imam pitanje, iako ne prevec pametno, ali nemam vremena ni zivaca mozgat o ovome, pa sam se nadala da me netko moze uputit. Imam onu skriptu iz upravnog, u kojoj pise:

 

TUŽBA ZBOG NEZAKONITE RADNJE - kvaziupravni spor je procesna radnja kojom se pokreće postupak za zaštitu ustavom zajamčenoga prava i slobode čovjeka i građanina, ukoliko je takva sloboda ili pravo povrijeđeno nezakonitom radnjom službene osobe u tijelima državne uprave, ako nije osigurana druga sudska zaštita.

Tužba za zaštitu zbog nezakonite radnje treba sadržavati oznaku suda, oznaku stranaka sa prebivalištem, odnosno sjedištem stranka, oznaku nezakonite radnje (mjesto, vrijeme i po mogućnosti počinitelj radnje), dokaze o učinjenoj radnji i tužbeni zahtjev.

Tužba se može podnijeti sve dok radnja traje. Ako osoba prema kojoj je poduzeta radnja ne može sama podnijeti tužbu za zaštitu zbog nezakonite radnje, tužbu može podnijeti i njezin bračni drug, dijete, roditelj ili drugi bliski srodnik.

O tužbi za zaštitu od nezakonite radnje odlučuje Županijski sud na čijem je području radnja učinjena u vijeću sastavljenom od tri suca. Županijski sud postupa prema tužbi hitno.

Sud o osnovanosti tužbenog zahtjeva odlučuje presudom. Presudom kojom prihvaća tužbeni zahtjev, sud će zabraniti daljnje vršenje nezakonite radnje i prema potrebi naložiti uspostavu stanja kakvo je bilo prije vršenja nezakonite radnje.

Protiv odluke suda kojim odlučuje o tužbi za zaštitu od nezakonite radnje stranke mogu podnijeti žalbu u roku od tri dana od dana dostave odluke.

Žalba se podnosi Županijskom sudu koji je donio odluku, a o žalbi odlučuje Vrhovni sud RH.

 

a na drugom mjestu:

 

Kvaziupravni spor - (Zahtjev za zaštitu Ustavom zajamčenog prava i slobode čovjeka i građanina)

prema čl. 66. ZUS-a ako je kakva Ustavom zajamčena sloboda ili pravo povrijeđeno konačnim pojedinačnim aktom, a nije osigurana druga sudska zašita, odlučuje sud nadležan za upravne sporove odgovarajućom primjenom tog zakona.

Taj zakonski propis ne precizira tko može biti donositelj takva akta. Nije riječ o upravnom aktu, jer bi u tom slučaju postojala mogućnost vođenja upravnog spora.

Radi se dakle o pojedinačnom aktu protiv kojeg nema mogućnosti traženja sudske zaštite ni u kaznenom, ni u parničnom, ni u upravno-sudskom postupku, tj. u klasičnom upravnom sporu.

Ovim se putem ne može ostvarivati zaštita protiv upravnih akata protiv kojih se može voditi upravni spor, zatim protiv akata poslovanja s obzirom na to da su za te sporove s tim aktima u vezi nadležni sudovi opće nadležnosti ili trgovački sudovi, protiv sudskih odluka i sl.

Kao primjer za takav akt Jurić Knežević je na predavanju navela npr. akt o imenovanju sudaca – može se pobijati tvz. Kvaziupravnim sporom.

 

I sad ja naravno, blejim u ovo k'o mali majmun i neam uopce ideju gdje bih ovo provjerila, buduci da knjigu nemam. skripta "112 pitanja" spominje ovu prvu tužbu, ali uopce ne spominje kvaziupravni spor.

 

To make a long story short: Što je kvaziupravni spor? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nad ovim sam i ja mozgala poprilično dugo, pa evo moje mišljenje (if it will help):

oba objašnjenja govore u biti o istoj stvari. Ja bi za definiciju uzela ovu drugu pa krenula od toga. Dakle, radi se o povredi nekog ustavom zajamčenog prava ili slobode za koju nije predviđena drugačija zaštita (pravni lijek) - tu ti je taj primjer sa postupkom poništaja rješenja o imenovanju sudaca. Dakle, povređeno je pojedinačno pravo ili sloboda, određenim aktom ili radnjom nekog državnog tijala. Razlika između definicija zbog toga što jednu nalaziš u materiji Ustav i organizacija pravosuđa (tu sam ja čula Đurović da pita i navodi kako je to kvaziupravni spor), a druga je definicija, odnosno pojašnjenje ono koje nalaziš u upravnom pravo, tj. odredbama ZUS-a. I jedna i druga govore o istom postupku određenom čl. 66 ZUS-a, a zove se kvaziupravni jer ga provodi Županijski sud a prema odredbama o upravnom postupku. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I jedna i druga govore o istom postupku određenom čl. 66 ZUS-a, a zove se kvaziupravni jer ga provodi Županijski sud a prema odredbama o upravnom postupku. ;-)

 

Je, ali ovdje gore pise da ga provodi sud nadlezan za upravne sporove pema pravilima o upravnom postupku.

 

Je li upravni sud odlucuje ili zupanijski - i jesu li to dvije stvari ili stvarno jedna? Ja se nadam da je tako kako ti kazes - jedna stvar o kojoj odlucuje Zup sud, ali mozemo li bit sigurni? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja cekam, i cekam, i ne mogu docekati.. Morat cu od muke ponavljati gradjansko.. :-(

 

Tjesim se da su jucer stavili friske vijesti na naslovnu stranicu od ministarstva, a i da je raspored ispitivaca gotov s obzirom da rok pocinje za dva dana.. pa da je pitanje vremena i volje kada ce objaviti..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-) jeeee! ja već i filtrirala pitanja (kako sam nadobudna!).

ajd ok, nisam baš super zadovoljna, ali moglo je i gore!

imam iz kaznenog baranović - nju sam 2 put slušala, oba puta u dlaku ista pitanja postavljala, malo je čudna, al zati mi je drago da sam je već slušala... ;-)

Iz GPP-a strah i treper pravosudnog - Vičić, ne znam, on mi je, barem na prvi pogled najgori član komisije, ali čini mi se da ne bu to tak strašno.... :-)

Nevjerovatno, ovo mi je prvi pozitivni post in a veerrryyyy long time! I'm losing it!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja isto upravo završila sa selekcijom pitanja;

mislim da nam je komisija više manje ok osim vičića, ali opet to je jedan od 5. a i za njega su komentari konradiktorni, ono neugodan ali opet ne prestrašan u smisli pitanja. ma bit će sve super! ma olakšanje mi je već da znam ko nam je u komisiji. joj kad me uhvati panika za par dana smijat ću se sama sebi :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vujo je napisao:

ja isto upravo završila sa selekcijom pitanja;

 

Ja jos nisam gledala pitanja, to sam ostavila za zadnji tjedan.

Vi koji ste slusali ili provjeravali pitanja, sto mi savjetujete s ovom komisijom, ko je najgori, i na sto cu se koncentrirat?

U najgrubljim crtama, samo jednu recenicu, svakako cu slijedeci tjedan procesljat sva pitanja i sve teme na legalisu, samo da sad ne izletim iz takta :)

Komisija: Gagro, Svedrović, Brežanski, Mikšić, Knežević

 

E, i tincha, puno hvala na presudama, srce si stvarno ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ej Migreno!! Ja sam slusala Gagru 2x i mogu ti reci da od njega migrenu ne budes dobila :-D...

drugi put nisam ni pisala pitanja jer ih je doslovno ponavljao istim redoslijedom. Pogledaj si moja pitanja objavljena s roka 15.6.07.

Juric Knezevic sam jednom slusala i mislim da dosta pita radno a od uprave cini mi se ( to je samo moj dojam bio) da je vise pitala spor nego postupak!

 

Za ove ostale ti ne znam reci, znam da nemas vremena, ali imas u folderu ispitivaci pa pogledaj!

 

Pozdrav i sretno!!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za ove ostale ti ne znam reci, znam da nemas vremena, ali imas u folderu ispitivaci pa pogledaj!

 

Hvala puno :-)

 

Vec sam preletjela ono o ispitivacima i svi se ok cine, tako da mi je sad puno lakse. Jos kad procesljam pitanja, mislim da bi trebalo sve bit ok ;-)

 

A, ono, poslije skoro 4 mjeseca ucenja stvarno ne bih smjela kiksat :tikvan: :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija