Jump to content

Presretači - opasnost ili ...?


bakreni

Preporučene objave

Pojava presretača na našim autoputevima je relativno nova pojava. Kopirali smo njemce, ali kod njih tada nije postojalo ograničenje brzine na autobanu. Nikako mi ne ide u glavu da se jedan prekrsaj - prebrza vožnje - može pravdati drugim prekrsajem - preticanjem policijskim automobilom s jos vecom brzinom. Pa prebrze vozace je jednostavnije sacekati na izlazima sa autoputa i naplatiti mi kaznu - kao u USA, nego se s njima natjeravati i ugrožavati ostale sudionike u prometu. TO JE SULUDO, a nisam siguran da nije i protuustavno !??? !! :-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakve veze ima Ustav sa presretačima ?????

 

Inače u USA, kada zateknu vozača motocikla bez kacige silom ga natjeraju na zaustavljanje, a ako ne želi stati vozilom ga gurnu sa ceste!!!

 

Osobno mi nije neki uzor USA, i njihov sistem !!! Pucaj pa pitaj !!!

 

Mislim da bi nama trebalo biti uzor način postupanja i kažnjavanja u prometu koji primijenjuju neke skandinavske (kulurne) zemlje. Da te "opale" sa 50 % mjesečne plaće za brzu vožnju ne bi bilo nikome svejedno, a ne da kazne trgovca Konzuma i vlasnika Konzuma po istoj "tarifi".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tim prilikama, odnosno u nadzoru sigurnosti prometa, ZSPC ne vrijedi i nemože se primjenjivati na policajce, jer oni ne čine prekršaj zato što im se žuri kući na utakmicu, već im je posao nadzirati sigurnost u prometu.

Opet mislim da je pogrešno postavljeno pitanje i na neki način dao si i odgovor. To ti je ono pitanje, ako peder ima akvarij, ti imaš akvarij, onda je logično da si peder. Tako je bilo jedno predavanje na faxu, pa sam i ja koristio tu "homofobnu" riječ, i logički odgovor :-D .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma mislim da je stvar u efikasnosti policije, i o tome da prekršitelj odmah prestane sa ugrožavanjem prometa i sebe samoga.

Inače bi se moglo desiti, jednog prekrasnog dana, da luđak, pijan, drogiran, sa BMW-om krene autocestom iz Zagreba za Dubrovnik, i tako vozi 250 km/h, policija ga uoči u Karlovcu..............i čeka da siđe sa autoputa u Dubrovniku. U međuvremenu tip se spuca u šleper sa kokicama i pobije svih 2.000 kokoši. ........ a policija ga je čekala na izlazu autoceste.... Namjerno sam rekao kokoši jer pomisao da takav fiktivan lik nekog drugoga ozlijedi, odmah me razljuti :-x:-x:-x .

Slične rasprave se vode u SAD-u, a vezane su za pitanje dali policija mora slijediti počinitelje kaznenih djela u ludim potjerama, u kojima stradavaju obični građani. Nisu se još dogovorili.............

Mene u mom auto presretač sigurno neće zaustaviti, osim na nekoj gadnoj nizbrdici gdje ga mogu potjerati do 160 km/h !!!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprosti, zaista je jednostavnije blokirati auto put barijerama s čavlima, nego snimiti i na prvo odmorište uputiti onoga tko divlja po cesti.

 

Bio sam u dilemi zbog prekompliciranosti materije, al eto, sad mi je sve jasnije. Živjele barije s čavlima. Hvala na objašnjenju, nikad se sam tako nečeg jednostavnog ne bi sjetio.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja kao bivši policiski službenik ću Vam reći ovako:

 

Presretači kao presretači imaju svoju svrhu. Tu su da Vas zaustave i "oderu" odnosno kazne, naravno ako Vas stignu. Ako Vas ne stignu, a Vi vozite dok ne daj Bože negdje ne završite u kanalu ili ...................... Kažnjavaju Vas ne zato što bi Vam gospodo država htjela uzeti koju kunu (ima i toga) nego da ne vozite prebrzo, a svi znate što znači voziti npr.120 km/h pa izgubiti nadzor nad vozilom ili naglo zakočiti pa se spašavaj ili moli Boga da se zaustaviš na vrijeme. Zamislite kako je policajcima koji voze te presretače pa ti rođeni vozi 180km/h a on je vozio i brže da te stigne i svoj život i stavio na kocku (ne samo da bi tebe kaznio nego da obavi svoju dužnost i da te naravno pored tvog doživljaja upozori). A sada ti nije drago što sam napisao. Razmisli koliko si ostalih sudionika doveo u opasnost svojom brzom i nepromišljenom vožnjom. I ja sam sudionik u prometu. Pojas, parkiranje i sl.manji prekršaji, u redu ako se netko žali. Ali prekomjerna brzina 30 km/h i više, alkohol, semafor, vožnja bez vozačke, bez kacige na motociklu..... mislim da je bezpredmetno uopće žaliti se na takve prekršaje pogotovo ako se radi o recidivistima.

 

BTW, ježevi i sredstva za zaustavljanje vozila se podrazumijevaju kao i uporaba vatrenog oružja, a to je vrlo opasno i to može odobriti samo načelnik PU gdje se događa takva krizna situacija, a za što isti mora donijeti razboritu (nikako brzopletu odluku) jer može doći do nezgodacije u kojoj bi mogla nastupiti velika mat. šteta, a i dovođenje u opasnost života i ljudi općeopasnom radnjom ili sredstvom ili ........

 

Možda griješim, ali neka me netko ispravi.

 

106xe6.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi moji, kakve barijere sa čavlima ????

Zamislite datum 01.08.2007. .... autocestu ZG - KA, te razvučene barijere sa čavlima, da zaustave lika sa BMW-om ???? Pa kolona vozila bi bila do Bratislave !!!

Inače mislim da bi trebalo još više presretača na motociklima jer neki likovi stvarno voze bolesno te motore. Zamislite da vas sa 250 km/h opali neka Honda, ili slično............pa raspolovila bi mi hjundačija na pola.

Opet se vraćam na ono moje predhodno.............. opali nekoga sa 50% plaće pa da vidimo ko će divljati !!!! Ili uzmi mu vozilo na 6 mjeseci pa neka plaća ležarinu. Frend mi je bio u španjolskoj i kaže da su mu kolegu kaznili sa 2.000 eura jer nije imao tri plombe na tahografu, već je imao samo dvije............. a ako se žališ nema autobusa !!!

Preporuka svima koji voze 200 km/h : Idite u Finsku !!! :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ti se ne opravdavam za barijere s čavlima, ak nisi shvatio, bio sam ciničan, obzirom na tu ideju postavljača posta.

 

Inače, kaj se motora tiče u funkciji presretača, to ne bu išlo, malo je drugačija situacija kada si u automobilu i voziš se 250, od one kada si na motoru (vjetar).

 

Da nije protupravno, rekao bi ti, dogovorimo se, pokažem ti i jedno i drugo, ovak, vjeruj mi na riječ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima i motora presretača, znam sigurno, radi se o Hondama, mislim cbr-ke.

Prijatelj je išao sa svojim motorom oko 150 km/h, kada iza njega "neki" ga želi pretjecati. Pomisli frend, super, ovaj se želi ganjati, i doda gas, tako ganjaju se oni i na 220km/h pretegne ga presretač - motor, i odere ga kao jarca. A to je bio onaj "koji se želi ganjati". Radi se o cesti istarski Y, kod Pazina, lipanj mjesec ove godine.

Kada sam predhodno napisao ono za motore-presretače, mislio sam da ih treba i puno više, a i taj policajac na presretaču bi trebao biti malo............ neznam baš............... koliko "normalan" ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo javljam se i pridružujem se i podržavam štovanog kolegu jer sam i sam za vrijeme Domovinskog rata bio pripadnik između ostalog i iako Vojne, ipak naše, Hrvatske policije!

 

Naravno da smo budno pazili 48 sati dnevno da nam miševi ne pozobaju žito i da je stvarno bilo i lipih i manje lipih i ružnih situacija, ali je svima zajednički nazivnik bija - SIGURNOST!

 

Sigurnost kako svih Hrvatica i Hrvata civila tako i nas uniformiranih "plaćenika" te našeg ljubljenog pok. predsjednika i predstavnika i vojne i civilne vlasti Republike Hrvatske.

 

Naime, u potpunosti se slažen brale moj s tobom, jer vožnja i sigurnost u prometu kako svoja osobna tako i ostalih sudionika u prometu je itekako važna i bitna, jer - naglašavam! - TO NIJE VIDEO IGRICA pa da ćete moći bezbroj puta restartirati igricu i igrati je do mile volje bez ikakvih posljedica na život i zdravlje vaših ukućana a da ne govorim sudionika u prometu.

 

Da rezimiram, kud god se kretali, što god radili, moramo čuvati i sebe i druge da bi nam ovi svit bija bolji i sigurniji, bez šokova i tragedija ka ova nikidan na Kornatu.

 

ZA SVE NAŠE POKOJNE GASITELJE:

 

POKOJ VJEČNI DARUJ IM GOSPODINE

I SVITLOST VJEČNA SVITLILA IM

POČIVALI U MIRU BOŽJEM

 

AMEN!

 

ZDRAVO MARIJO MILOSTI PUNA

GOSPODIN S TOBOM

BLAGOSLOVLJENA TI MEĐU ŽENAMA

I BLAGOSLOVLJEN PLOD UTROBE TVOJE ISUS

SVETA MARIJO MAJKO BOŽJA

MOLI ZA NAS GRIŠNIKE SADA I U TRENUTKU SMRTI NAŠE! AMEN!

 

SLAVA OCU I SINU I DUHU SVETOME!

 

KAKO BIJAŠE NA POČETKU

TAKO I SADA I VAZDA I U VIJEKE VIJEKOVA!

AMEN!

 

POĐITE dragi naši forumaši i večeras ako već to niste učinili jučer na nedjeljnoj misi, bilo jutarnjoj bilo večernjoj, platite misu za pokojne i zapalite sviću!

 

NE DOPUSTITE DA NAM CESTE POSTANU GORE OD BOJIŠNICE ZA VRIME RATA!

 

BOG VAS SVE BLAGOSLOVIJA!

 

ADIO!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znam da nije potpuno vezano uz presretače ali da ne gomilam topice uzalud...jučer, mjesto radnje obilaznica oko Đakova, idam ja mirno svojim putem, vozim nekih 90 km/h, iza mene xy sa audijem, traži priliku da me obiđe...kad odjednom sa suprotne strane nailazi policijska Škoda Octavia, i još dva crna vozila koja nisam mogao identificirati obzirom su svi zajedno vozili makar 220 km/h, vjerojatno je riječ o nekom iz Vlade ili slično...ovaj tip iza mene, koji je već krenuo u preticanje kada je ekipa naišla se tko usro da je vozio 70 daljnih 10 kilometara. Napomena: obilaznica je puna prmeta...Samo je pitanje trenuka kada će ova ili slična kolona državnih dušebrižnika zatepsti neko dijete ili ubiti nekog manje sretnog od njih.

 

za presretače razumijem i opravdavam ih, ali i Vas pitam sve: kakva je to kava, sastanak, konferencija ili slikanje vrijedno toa da dotični smiju voziti na način kako voze?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NE ZNAM BAŠ DA BI SE I POLICIJA UPUŠTALA U NEŠTO ŠTO JE PROTUUSTAVNO,MOŽDA BI BIO BOLJI TERMIN DA I ONI RADE PREKRŠAJ ALI TADA BI SE MOGLO POSTAVITI PITANJE I JURNJAVE PO GRADU DUK SU U POTJERI.

ONI TO UVIJEK MOGU PRAVDATI PREVENCIJOM OD MOŽEBITNIG UDESA U DALJNJEM TIJEKU VOŽNJE VOZILA KOJEG "GONE".

U SVAKOM SLUČAJU TEMA O KOJOJ BI SE DALO TIPKATI.

POZDRAV :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nešto prečesto pojedinci ovdje upotrebljavaju pojam protuustavno, a u biti misle na nešto sasvim deseto. Ajmo protuustavnost propustiti tijelu koje se time i bavi. Sad su se malo obnovili pa će brže bolje i efikasnije raditi ono što već moraju raditi.

 

U SVAKOM SLUČAJU TEMA O KOJOJ BI SE DALO TIPKATI.

 

Da dalo bi se tipkati, malim slovima. Vidi pravila foruma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija