Jump to content

izračun mirovine


ginko

Preporučene objave

Konačno nakon dugo god bez ijedne kune ,odlazim u invalidsku mirovinu. Omjer je 30 rat 70 mir, dragovoljac, HRVI 30%, opća nesposobnost,a zadnjih 5 god nezaposlen.U ratu nisam imao čin (vojnik). Koliki iznos mogu očekivati ? Pokušao sam sam izračunati po tablici na legalisu, ali ne ide. Molim da mi neko od vas napravi izračun. hvala :

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira na to što ste dragovoljac i imate 30% RVI mirovina vam neće biti baš velika jer imate slab omjer rat-mir. Ne znam koliki vam je PVB a on će dosta utjecati na iznos upravo zbog ovog civilnog dijela mirovine koji je u velikom postotku. Kad u tablicu stavim svoj PVB koji je dosta velik zbog primanja u ratu i prije rata mirovina vam ispada oko 3200 kuna (bez rješenja ne možeš znati koliki je vaš PVB). Ako vaš PVB bude manji i mirovina će biti manja od navedenog iznosa. Nekakav prosječni je nešto veći od jedan a ako vaš bude takav iznos mirovine bi vam bio niži za nekoliko stotina kuna (možda oko 2800).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jučer sam dobio rješenje o mirovine pa ću navesti faktore za izračun kako bi si drugi branitelji sa takvim faktorima mogli predvidjeti iznos mirovine.

 

23.11.2006. nastanak invalidnosti

opća nesposobnost 60-40

navršeno 43 g.

radni vijek 23 g.

hrvi 20 %

dragovoljac

specijalna policija mup-a

mirovinski staž 30 g.

pridodani(benificija) staž 10 g.

 

mirovina 5.977,00

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

esad je napisao:

jučer sam dobio rješenje o mirovine pa ću navesti faktore za izračun kako bi si drugi branitelji sa takvim faktorima mogli predvidjeti iznos mirovine.

 

23.11.2006. nastanak invalidnosti

opća nesposobnost 60-40

navršeno 43 g.

radni vijek 23 g.

hrvi 20 %

dragovoljac

specijalna policija mup-a

mirovinski staž 30 g.

pridodani(benificija) staž 10 g.

 

mirovina 5.977,00

 

Koliko ti iznosi PVB za civilni dio?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Itekako moguće, uzmi za primjer koliki će biti PVB za cilini dio onoga tko radi na minimalcu kod privatnika! I baš zbog toga dijela koji ide po ZOMO ( čak do 40 godina) kada pročitam nečiji post u stilu kolika će mi biti mirovina odmah odustanem od odgovora, jer nema te tablice (osim kalkulatora HZMO) koja će pogoditi ili "pogoditi" iznos tog dijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Ma da.1988 sam se zaposlio u ĐĐ ijedino čeg se sjećam da sam za prvu plaću štrajkao,znači minimalac.89 otišao u JNA i vratio se malo radio firma u stečaj.Otišao u rat 91(108 )i koliko se sjećam nisu baš bile neke plaće kod nas u pričuvi.Kasnije na crnjaka vozio kamion kod privatnika uplaćivao si sam mirovinsko vjerovatno minimalac.I zadnji primjer:97 sam radio na zamjeni kao portir u Gradskoj upravi(bez staža)plaća bila oko 3000 kn,a 98 ponovno u ĐĐ na određeno za nekih 1500 kn.I tako dobijem PVB oko 0,33.Zato je meni stalno tablica izbacivala cifru od 3500,00kn jer mi je civilni dio računala 900 kn a sad je samo 300.

Znači za kumuliranu mirovinu je jako bitan PVB.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija