Jump to content

Pohvala


Slavonac

Preporučene objave

Pozdrav!

Prije svega bih želio zahvalit Mrljavcu (moderatoru) a i Esadu i ostalim forumašima koji pokušavaju pomoći svojim odgovorima.Već dugo čitam vaš forum i mogu samo reći riječi pohvale za Vaš trud.

Imam status HRVI-a temeljem ranjavanja 20 % iz 91. za stalno,dragovoljac, čin poručnika(obnašao dužnost zapovijednika voda i zamijenika zapovijednika satnije u jednoj od naših ratnih brigada).

Godine 2006. mi je dijagnosticiran PTSP i kako sam ja djelatnik MUP-a od 96.g. (više ne mogu biti OSO) i na savijet koji sam pročitao u vašem forumu podnosim zahtjev za priznavanje statusa HRVI-a temeljem PTSP-a ali naravno dobijam odbijenicu (zahtjev nije podnesen u zakonskom roku 31.12.2005.) jer pogoršanje stanja može bit vezano samo uz moje ranjavanje a ne i na moju sadašnju dijagnozu, na što sam uložio žalbu koja sad ide na povjerenstvo u Ministarstvo branitelja.

Za to vrijeme izlazim na povjerenstvo u Tvrtkovoj gdje mi daju opću nesposobnost sa omjerom 50%-50%(uz pitanje kako to da nisam prije predao zahtjev za PTSP) i sad čekam vojno povjerenstvo.Imam petnaest godina staža bez benificija.

Molim Vas da mi odgovorite iz Vašeg iskustva što mogu očekivati dalje, kolika bi mi mogla bit mirovina iz ovih navedenih parametara?

Unaprijed zahvaljujem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokušao sam pogledati izračun svoje mirovine,nije mi baš bistro jesam li to dobro napravio.Naime izračun mi ispada puno bolji nego li ja dobivam mirovinu(prevedenu).Dali netko ima volje provjeriti moju mirovinu i dali je moguće da oni u mirovinskom zakinu prilikom izračuna.Ja sam HRVI (30%-ptsp od 1998.priznato od dana ravojačenja 5.4.1994).Mirovinu dobio 9.11.1999-kako se riješavala do dolaska Pančića koji mi je ukinuo HRVI-dobi sam inv.zbog profesionalne nesp. u svoti od 321,02 umjesto koje mi isplačuju najnižu u sv.519,08 kn.HRVI sam dobio trajno nakon tužbe Uprav.sudu.U zakonskom roku sam tada podnio i tužbu zbog mirovine te mi je priznato 50% u svezi rata -50%izvan tih okolnosti.Staž prije rata mi je iznosio 6 g 9,5mj.,NA PRVOJ CRTI sam proveo 14,5 mj. kao vojnik.55 god.ću imati 6.11.2017.Molim Esada ili nekog od upućenih da mi napravi izračun da skužim jel me zakidaju ili ja nešto pogrešno radim??!!

( :-o:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Ako ti šta pomaže:

U tablici te sve vodi ne možeš fulati.Jedino što dečki koji su je napravili ne mogu znati koliki ti je PVB.

To ti je ona stavka dolje zadnja ili predzadnja koju su oni stavili da je u prosjeku 1,0.

Taj PVB imaš u rješenju upisan,pronađi ga i upiši.

Tu dobivaš civilni dio kumulirane mirovine.Meni je tablica isto pokazivala više dok to nisam upisao.Taj PVB ti je mislim prosjek plaća u najboljih 10 godina.Znači ako si imao dobar prosjek možda ti ide i preko 1,0 a ako si imao mali prosjek onda....

Meni je tablica fulala 15 lipa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s tobom.Ovo je do sad najbolji način za dati i dobiti savjet u vezi naših problema,prava,...Prvi put sam zapravo u mogučnosti doznati ono što me interesira.Naše udruge odoše u nekom drugom smjeru...imaju neke svoje interese koji nas većinu isključuju,a zapravo bi trebale postojati radi nas.Barem je tako u mome Malom mistu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slavonac, koji čin si imao u policiji? U svakom slučaju čin poručnika teško da ćeš dobiti, nego će ti se policijsko zvanje prevoditi u vojni čin, ako je to za tebe povoljnije.

 

policajac= desetnik

viši policajac = narednik

policijski narednik= nadnarednik

viši policijski narednik= stožerni narednik

policijski inspektor= časnički namjesnik

viši policijski inspektor= satnik

samostalni policijski inspektor= bojnik

glavni policijski inspektor= pukovnik

policijski savjetnik= brigadir

glavni policijski savjetnik= general bojnik

 

 

Računaj na to da tvoje sadašnje zvanje ide 2 zvanja gore ukoliko ideš u mirovinu.

;-)

 

 

Marko16, imaš li status dragovoljca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa baš i ne ide dva zvanja gore pred mirovinu. Ide u SSS i eventualno u VŠS ali u VSS ne ide (govorim iz osobnog primjera) GPI u PS a ne GPS e sad ili su me preveslali ili je nešto drugo u pitanju. Prema dobivenom objašnjenju od tete u MUP-u na GPI se dodaje samo 1 zvanje gore (valjda bi bilo previše generala za mirovine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si radio cum bajšpil kao policijski narednik, imaš status HRVI i ideš u braniteljsku mirovinu zbog opće ili profesionalne nesposobnosti, zvanje policijskog narednika se prevodi u policijsko zvanje višeg policijskog inspektora, a to opet u vojni čin satnika. Isto tako srazmjerno je i sa drugim policijskim zvanjima (svejedno SSS,VŠS ili VSS). Dali su te preveslali ne znam ali ovo što sam napisao je istina i 100% provjereno. Ako griješim (a mislim da sam u pravu) ispravite me.

 

:propis:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije baš uvijek dva zvanja, postoji Pravilnik o o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činvina pripadnika vojnih postrojbi radi uvrdivanja vrijedosnog boa.

Što je sa zvanjima policijski inspektor/ viši počocijski inspektoe i samostalni policijski inspektor/glavni policijski inspektoe+r.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvi dio si dobro razumio Glavni pol. Inspektor, RVI, za mirovinu dobio sam "samo" jedno zvanje gore a ne dva dakle savjetnika a ne glavnog savjetnika ne plafon kao što sam mislio da bi trebalo. Ako netko zna više, pogotovo Mrljavac (kako je naveo) ponavljam ili su mene preveslali (još imam vremena reagirati) ili su podaci o dva zvanja gore pogrešni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slavonac je napisao:

Pozdrav!

Prije svega bih želio zahvalit Mrljavcu (moderatoru) a i Esadu i ostalim forumašima koji pokušavaju pomoći svojim odgovorima.Već dugo čitam vaš forum i mogu samo reći riječi pohvale za Vaš trud.

Imam status HRVI-a temeljem ranjavanja 20 % iz 91. za stalno,dragovoljac, čin poručnika(obnašao dužnost zapovijednika voda i zamijenika zapovijednika satnije u jednoj od naših ratnih brigada).

Godine 2006. mi je dijagnosticiran PTSP i kako sam ja djelatnik MUP-a od 96.g. (više ne mogu biti OSO) i na savijet koji sam pročitao u vašem forumu podnosim zahtjev za priznavanje statusa HRVI-a temeljem PTSP-a ali naravno dobijam odbijenicu (zahtjev nije podnesen u zakonskom roku 31.12.2005.) jer pogoršanje stanja može bit vezano samo uz moje ranjavanje a ne i na moju sadašnju dijagnozu, na što sam uložio žalbu koja sad ide na povjerenstvo u Ministarstvo branitelja.

Za to vrijeme izlazim na povjerenstvo u Tvrtkovoj gdje mi daju opću nesposobnost sa omjerom 50%-50%(uz pitanje kako to da nisam prije predao zahtjev za PTSP) i sad čekam vojno povjerenstvo.Imam petnaest godina staža bez benificija.

Molim Vas da mi odgovorite iz Vašeg iskustva što mogu očekivati dalje, kolika bi mi mogla bit mirovina iz ovih navedenih parametara?

Unaprijed zahvaljujem.

 

sa ovim podacima vojni dio mirovine bi bio 3.400,00 kn s tim da moraš računati na povečanje vojnog dijela nakon što ti priznaju ptsp.

 

hvala na pohvalama ali je bolje ne imenovati jer se tu izostave veliki znalci popt morskog vuka i ostalih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragovoljac sam bio,no nikada nisam regulirao taj status.Bio sam od 8.mj-12mj.91.g.Evidencija je bila u tadašnjoj MZ,poslije sam saznao da se treba obratiti u ured a obranu.Na spisku sam postojao ali sa pogrešnim imenom(kojim me zovu) a ne sa onim koje je na osobnoj iskaznici.Nitko me nije naputio kako to regulirati pa sam oprao ruke od toga,a sad neznam postoji li način i ima li svrhe ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija