Jump to content

Opet alkohol - 0,54 promila


-sarita-

Preporučene objave

Ovo ljeto me na moru zaustavila policija i nakon sto sam rekla da nista nisam pila ipak sam morala puhati i tako sam napuhala 0,64 odnosno 0,54 nakon umanjenja

odmah su mi oduzeli vozacku na 72 h i napisali zapisnik, a ostalo dolazi postom za 6 mjeseci

inace zaista nikad ne pijem dok vozim i cak i ovaj jedini put sam trebala ostati vani do jutra ali je nesto iskrsnulo pa sam morala ranije krenuti

inace ko za vraga sam mjesec dana prije toga dobila manju kaznu za brebrzu voznju u zagrebu, ali osim toga nemam prekrsaja

sad me zanima sto ce biti na prekrsajnom sudu? da li postoji sansa da mi se vozacka oduzme samo uvjetno posto mi je ovo prvi put ili da sudac oprosti tih 0,04 promila? da li postoji nacin da sacuvam vozacku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inače nitko ne pije dok vozi. Svi mi koji ponekad pijemo stanemo popijemo pa vozimo.

Nevjerujem da će Vam oprostiti jer vam je već uračunata tolerancija.

Uložite prigovor, odugovlačite i nadajte se zastari postupka, u što ne vjerujem, ali se u malim slučajevima ipak dogodi. Sretno i u buduće bolje planirajte kad malo popijete.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Traži da se provede vještačenje po vještaku toksikologu,budući da drager nije pouzdana metoda i da su odstupanja kod dragera puno veća nego kaj ti je oduzeto od napuhanog.

To ti govorim jer sam ja u uredu imao takav slučaj i oko 0,6 je bilo napuhano,tako da su vještaci izvještačili da ne mogu sa sigurnošću utvrditi količinu u krvi radi nepouzdanosti dragera. Jedina ispravna metoda je vađenje krvi.

Vještaci ne vole taj drager jer nije pouzdan i ne smatraju ga relevantnim.

Reci da te nisu htjeli voditi na vađenje krvi iako si inzistirala i da nisu htjeli tvoj prigovor o tome unijeti u zapisnik-to ti je dobra podloga i za žalbu ak i sudac odbije tvoj prijedlog.

Sam da znaš-vještačenje košta 2.000,00 kn cirka-al ak uspiješ u sporu onda ti država to vraća kao dio parničnog troška,naravno takav zahtjev moraš postaviti ako i kad uspiješ.

Dobre su ti šanse ako to odradiš dobro.

Ja sam uspio na Općinskom u Zagrebu s takvim sluačjem i još prometna nesreća-osiguranje tužilo.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

pozdrav svima.

 

nov sam na ovom forumu, ali mi se cini da cu ga redovito posjecivati. ova mi se tema ucinila zanimljivom.

 

iako nikada ne pijem dok vozim, ogorcen sam na zakon 00 promila.

 

vidim da ima ovakvih granicnih slucajeva, pa me interesira imam li ja pravo od policije zatraziti vadjenje krvi kao metodu dokazivanja razine alkohola u krvi.

 

ako oni odbiju ? mogu li ja sam otici o svom trosku otici negdje izmjeriti kolicinu alkohola u krvi kako bi na sudu pobio njihovo mjerenje ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija