Jump to content

Privremeno rješenje profesionalne mirovine


wumi

Preporučene objave

U travnju 2007. godine dobila sam rješenje Prvostupne zdrastvene komisije u Zg o nesposobnosti za obavljanje poslova policijskog službenika. Na isto rješenje pisala sam žalbu na koju još nisam dobila odgovor. Na temelju tog rješenja Prvostupne komisije, Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje je 19.11.2007. donio PRIVREMENO rješenje na invalidsku mirovinu, zbog profesionalne nesposobnosti za rad i predujam mirovine u svoti od 300 kuna.

 

Molim Vas da mi odgovorite zašto sam dobila rješenje Zavoda za mirovisko osiguranje ako još nisam dobila poziv za Drugostupnu komisiju, da li prestajem dobivati novčani mjesečni iznos bolovanja, da li mi je MUP dužan ponuditi drugo radno mjesto??

 

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za pocetak provjeri dali si zalbu podnijela u vazecem roku, odi kod pravnika-ice barem ih u mup-u ima i raspitaj se za svoja prava. nemoj zaboravit napisat zalbu na rijesenje od mirovinskoga, osim ako se slazas sa tim iznosom ...

ps. obrati paznju na rok zalbe

sretno

wumi je napisao:

U travnju 2007. godine dobila sam rješenje Prvostupne zdrastvene komisije u Zg o nesposobnosti za obavljanje poslova policijskog službenika. Na isto rješenje pisala sam žalbu na koju još nisam dobila odgovor. Na temelju tog rješenja Prvostupne komisije, Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje je 19.11.2007. donio PRIVREMENO rješenje na invalidsku mirovinu, zbog profesionalne nesposobnosti za rad i predujam mirovine u svoti od 300 kuna.

 

Molim Vas da mi odgovorite zašto sam dobila rješenje Zavoda za mirovisko osiguranje ako još nisam dobila poziv za Drugostupnu komisiju, da li prestajem dobivati novčani mjesečni iznos bolovanja, da li mi je MUP dužan ponuditi drugo radno mjesto??

 

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto se nepozovete na Zakon o policiji:

 

Članak 97.

Policijski službenik, koji je odlukom zdravstvene komisije Ministarstva proglašen nesposobnim za obavljanje poslova policijskog službenika zbog oboljenja ili ozljede koja je nastupila u obavljanju službe ili povodom obavljanja službe, zadržava plaću i druga prava iz službeničkog odnosa do donošenja pravomoćnog rješenja o pravu na mirovinu, a najduže tri godine od dana donošenje odluke o nesposobnosti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

ja sam to isto dobio, samo na puno veći iznos 1000 kuna, neznam kako si mogla samo toliko dobiti,međutim imam 100 posto bolovanje do tri godine..tako da mi je bilo isto kao i plača, sad sam podnio zahtjev za mirovinu...i odobreno mi je...mogu ti dat otkaz uz obrazloženje da za tebe nema radnog mjesta, mada odvjetnici kažu da se i to može, traži se prof.rehabilitacija itd, međutim problem je što treba cjelo vrjeme vuć se po sudovima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo na profesionalnu rehabilitaciju

 

Članak 23.

 

(1) Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata kod kojeg kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja, odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske postoji preostala radna sposobnost ima pravo na profesionalnu rehabilitaciju, uključujući osposobljavanje za obavljanje poslova za koje se traži stručna sprema viša od njegove bez obzira je li mu nakon profesionalne rehabilitacije osigurano zaposlenje kod kojeg nastane invalidnost prije navršene 40 godine života (žene), odnosno 45 godine života (muškarci).

 

(2) Pravo na profesionalnu rehabilitaciju rješava Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje nakon ocjene preostale radne sposobnosti hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata i određuje rok trajanja profesionalne rehabilitacije.

 

(3) Od dana stjecanja prava na profesionalnu rehabilitaciju do upućivanja na istu, kao i tijekom profesionalne rehabilitacije, hrvatski branitelj iz Domovinskog rata ima pravo na naknadu u iznosu invalidske mirovine zbog opće nesposobnosti za rad, koju isplaćuje Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje.

 

(4) Nakon završene profesionalne rehabilitacije hrvatski branitelj iz Domovinskog rata prijavljuje se Hrvatskom zavodu za zapošljavanje i pripada mu naknada iz stavka 3. ovoga članka najduže 12 mjeseci od završene profesionalne rehabilitacije pod uvjetom da se u roku 30 dana od završetka profesionalne rehabilitacije prijavio nadležnoj službi za zapošljavanje i da se u skla­du s propisima o zapošljavanju redovno prijavljuje toj službi.

 

(5) Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata gubi pravo na naknadu iz stavka 4. ovoga članka ako suprotno propisima o zapošljavanju odbije stupiti na odgovarajući posao za koji se osposobio profesionalnom rehabilitacijom.

 

(6) Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje obvezan je uputiti hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata na profesionalnu rehabilitaciju najkasnije u roku 30 dana od pravomoćnosti rješenja o priznavanju prava na profesionalnu rehabilitaciju.

 

(7) Tijela državne uprave, tijela sudbene vlasti te druga tijela državne vlasti, tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, javne ustanove, izvanproračunski i proračunski fondovi, te pravne osobe u vlasništvu ili pretežitom vlasništvu Republike Hrvatske i u vlasništvu ili pretežitom vlasništvu jedinica lokalne samouprave obvezni su primati hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata kojega uputi Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje radi profesionalne rehabilitacije.

 

Uz put pogledaj čl. 15 i 17 ZOPHB, možda se odlučiš na koju mirovinu ideš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija