Jump to content

prevođenje u zvanje?


muchenik

Preporučene objave

Status:

dragovoljac branitelj, HRVI 30%,razvojačen časno kraj 95,desetnik ,umirovljenik(konačno..:P) ,opća trajna 50:50,riješenje o mirovini 6 mjesec 2007,41 god 21 god radni staž,izračun mirovine 3.864 kn,pripadnik Vojne policije HV 91-94 i spec.policije MUP-a 94-95..

staus branitelja i od MUP-a.....

Tema:

došlo od MUP-a.."poziv za prevođenje u zvanje"

u kadrovskoj u MUP-u kaže dobili od HZZMO da im pošalju ako imam....MUP je sad tražio konačno drugostupanjsko o HRVI-u..to sam im ostavio...kažu sad čekaj prevođenje..

Pitanje:

šta čekam?....ako je čin kao što predpostavljam..

daljnji postupak je ? i još ako neko zna koliko bi povećanje mirovine iznosilo?

pozdrav svima

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OKAN nemaš pojma,bezveze čovjeku govoriš nešto što nema veze s vezom,kakav AVM..AVM se određuje 2 puta godišnje i služi za usklađivanje mirovine.Muchenik-slušaj mene-mirovina će ti se odrediti po novom činu,odnosno zvanju koje se izjednačava sa činovima,ovaj dio izvan rata ti ostaje koliki je,a ovaj dio vezan uz rat se određuje po tom novom činu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala OKAN .......baš sam danas bio i HZZMO-u i pitao pravnu službu...taj AVM mi je btw sad 52.76 i to je državni prosjek koji se određuje tromjesečno....zato sam i dobio povećanje od 105 kn na mirovinu.....mene je zanimalo samo koliko nosi čin koji ću dobiti i koji je to čin iz specijalne policije koji se dobije kad ideš u mirovinu ..tj prevođenje u zvanje ako sam bio u ratu u pričuvni spec.policajac

i još pravni savjetnik je rekao da je postupak takav doneseš taj čin i sa sljedećim 1. datumom u mjesecu ti se obračunava nova mirovina...

možda neko ima isti čin na forumu pa reko da mi iz prve ruke kaže...svako iskustvo je dobrodošlo.

hvala na čitanju i pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZG-1, svaki novi forumaš dobro je došao kao i svako novo mišljenje. Cijenim tvoje kao i mišljenje drugih. Tvoja iskustva iz radne sredine u kojoj radiš naročito su dobro došla.

 

No problem nije u tome, problem je u birokratskom sustavu i Vašem načinu pristupa (makar pojedinaca) iz HZMO prema nama Vašim strankama. Pojedinci iz Vašeg sustava od nas prave "Dudeke" i zbog toga živjeli "Gruntovčani". Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija