Jump to content

pravednost


anonimus1

Preporučene objave

Molim savjet!

Cura i ja počinjemo živjeti u mojem stanu za koji sam ja uzeo na kredit. Imam i auto koji također otplaćujem. Potrebe života zahtjevaju i kupovanje hrane i plaćanje režija. Kako biste raspodijelili troškove života? Ona se izjasnila da ne želi imati dio mog stana.

Što mislite što bi bilo najpravednije?

Hvala! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravedno je ono što se vas dvoje dogovorite i zajedno odlučite.Nitko osim vas dvoje ne može znati vaše pojedinačne mogućnosti u raspodjeli tekućih životnih troškova.

Kako ne živite u bračnoj zajednici (bar ne još) na vas se ne mogu primjeniti zakonske odredbe o bračnoj stečevini..

Vaša zajednica se tretira kao izvanbračna,a pravne učinke proizvodi kao i bračna zajednica nakon tri godine neprekinutog trajanja.

Možete razmisliti i o nekakvoj formi ugovora o zajedničkom životu,nešto kao predbračni ugovor,ukoliko se o tome složite..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Juznjak je napisao:

Vi sami trebate platiti stan i Vase auto a hranu po pola ili koliko tko pojede :-o . Rezije pola/pola jer bi tako u slucaju prekida vase predbracne zajednice sve vec bilo rijeseno.

A kako će se znati tko je više pojeo? a kak se djeli pijača? A za režije kaj ak se netko od njih više tušira, a drugi se ne pere? :-?:vidiga: Budimo realni. Ak nema :ljubav: onda ni formalno-pravno nebu funkcioniralo bez obzira kolko od njih tko jede ili pije. Budimo realni. :-D Jednostavno.

Ili sastavite i potpišite predbračni ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija