Jump to content

godišnji odmor 2007


DOME

Preporučene objave

A u slučaju kada si u radnom odnosu od 15.6.2007. i prošle godine si koristio razmjerni dio godišnjeg odmora, a u međuvremenu promijenio firmu bez dana prekida između radnih odnosa? Koliko ja znam, budući prekid nije duži od 8 dana i nije prvo zaposlenje, pravo na godišnji odmor za 2008. stekla sam s Novom godinom, ili? Sadašnji poslodavac tumači da moram i kod njega biti 6 mjeseci da bi stekla pravo na ikoji dan GO-a. Ništa se o tome kada radnik stječe pravo na GO ne navodi u Pravilniku o radu, samo koliko najmanje dana.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nadam se da možete rješiti moju situaciju...

 

1. radni odnos zapoceo je 1.10.2007. i završio 31.1.2008. time naravno nisam ispunila 6 mjeseci staža i nisam koristila godišnji

 

2. radni odnos započeo 1.2.2008. (znaci bez pauze)

 

Pitanja su:

Kada stječem pravo na godišnji?

Razmjerni dio ili punih 18 dana?

Do kada ih moram iskoristiti?

 

Puuuuuno hvala na odgovorima!! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

 

Radim od 14.03.2007 i sa 29.02.2008 sam dao otkaz. Svugdje se spominje da se pravo na puni godišnji odmor ostvaruje nakon 6 mj. rada. Međutim moj sada vec bivsi poslodavac tvrdi da nemam pravo na puni godošnji?? Bio sam kod Inspektora rada i on kaze kao i moj bivsi poslodavac-nemate pravo na puni godišnji?? Može li mi netko reci kome bi se jos mogao obratiti? Jer mi sada nakon Inspektora rada nije jasno kako nemam a ovdje i drugdje na netu se spominje da imam pravo na puni godišnji nakon 6 mj. neprekidnog rada :-?

 

Unaprijed Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ns79 je napisao:

Pozdrav!

 

Radim od 14.03.2007 i sa 29.02.2008 sam dao otkaz. Svugdje se spominje da se pravo na puni godišnji odmor ostvaruje nakon 6 mj. rada. Međutim moj sada vec bivsi poslodavac tvrdi da nemam pravo na puni godošnji?? Bio sam kod Inspektora rada i on kaze kao i moj bivsi poslodavac-nemate pravo na puni godišnji?? Može li mi netko reci kome bi se jos mogao obratiti? Jer mi sada nakon Inspektora rada nije jasno kako nemam a ovdje i drugdje na netu se spominje da imam pravo na puni godišnji nakon 6 mj. neprekidnog rada :-?

 

Unaprijed Zahvaljujem!

 

Nemate pravo na puni godišnji odmor za 2008. godinu zato jer ste vi dali otkaz sa datumom koji navodite odnosno otkazali ste ugovor o radu prije 1.7.2008.

 

trebali ste dati otkaz nakon što iskoristite godišnji

ili ako ste prelazili kod drugog poslodavca trebali ste od bivšeg tražiti potvrdu da niste iskoristili godišnji za 2008.

pa ako imate prekid između dva radna odnosa manji od 8 dana tada stječete pravo na puni godišnji kod novog poslodavca

 

 

e sad ako ste iskoristili godišnji za 2007. godinu

a ja pretpostavljam da jeste a ugovor ste otkazali 29.02.2008. tada imate pravo na razmjerni godišnji odmor za 2008. kod starog poslodavaca

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, ja sam iskoristio stari god. i sada on meni zeli izdati potvrdu kao da sam ja koristio i novi godišnji za 2008 god(s obzirom da sam bio svih 18 dana na godišnjem odmoru,radim kao instruktor voznje). Kaze da sam iskoristio 6 dana vise od onoga sto sam imao pravo. Tj. samo na razmjerni dio za 2007 god. od 12 dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija