Jump to content

ludi susjedi....


iva_ri23

Preporučene objave

Imala sam i sama lude susjede iznad ....po cijelu noć su nešto drndali....da bih vratila podlo-podlim....išla sam u dva ujutro usisavati....nije mi puno pomoglo inatiti se,njima buka uopće nije smetala...Ne živim više tamo...davno je to bilo. Sad imam dva klinca koja drugima prave buku...susjedi se žale...i ja tako poželim svoju staru susjedu...da bučimo jedna drugoj. :-P:-P:-P:-P Možda i ti to jednom poželiš... Pozz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Iva_ri23 ,

žao mi je da imate neuviđavne i nekultivirane susjede .

Moj prijedlog za rješenje Vašeg problema je pomalo neobičan , ali bi mogao biti djelotvoran .

 

Na žalost otuđenost među ljudima je sve veća , pa većina ljudi u gradovima ne pozna najbliže susjede .

Mislim da elementarna kultura nalaže da se pri useljenju u novi stan javimo prvim susjedima i upoznamo se .

 

S ljubavlju napravite kolačiće , složite ih na tanjurić , pokucajte na vrata ludih susjeda i pružite im dobrosusjedsku ruku te im dajte kolačiće :)

Vjerojatno će Vas pozvati u svoj dom , pa u opuštenom upoznavajućem razgovoru spomenite da često učite po noći jer je mir i tišina pa se lagano koncentrirate i odlično pamtite .

 

Dobro se dobrim vraća , pa ako ne prekinu sa noćnim uznemiravanjem , sigurno će Vam pri vraćanju tanjurića darovati svoje najfinije kolačiće i ponovno ćete imati priliku da konkretnijim razgovorom rješite problem .

 

Neka nebude :" Homo homini lupus " iliti čovjek je čovjeku vuk.

Neka bude :" Homo in adiutorium mutuum genitus est " iliti čovjek je rođen za međusobno potpomaganje .

 

Legalisova neprocjenjiva zbirka dobročinitelja je nedavno obogaćena novim draguljem Canisom , pa mi je na pamet pala nova izreka : homo homini canis , pa neka bude i čovjek je čovjeku pas :)

 

Želim Vam odlično zdravlje i " Tihu noć " u čarobnoj izvedbi Mahalie Jackson !

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Zerjav….

 

Eh.kad bi u stvarnom životu čovjek čovjeku bio pas nebi svijet bio toliko loš,a možda bi bio čak i bolji,ako ništa drugo bili bi bolji susjedi…:-)

 

Povjest ima više primjera vjernosti,požrtvovnosti i ‘’čovječnosti’’ pasa nego ljudi…

 

A kako sam uglavnom na Obiteljskom,evo jedan primjer kao bi bilo lijepo da je čovjek ponekad pas a ne ‘’čovjek’’…Sergej Jesenjin –Pjesma o kuji

 

Jutros je kuja pri štali,

gdje rogoz se zlati pod gredom,

oštenila sedmero mladih,

riđih štenadi redom.

 

I jezikom, sve do tmine,

mati ih češljala nježna;

od trbuha njene topline

voda se topila snježna

 

A uveče, kao i vazda,

kad koke na lijegala kreću,

tmuran je stigao gazda

i strpao štenad u vreću.

 

Trčati snijegom je stala

slijedeć mu tragove hoda

i dugo uz val do vala

hladna se mreškala voda.

 

A kad se od trčanja vruća

i znojna probi kroz sjene,

njoj se mjesec vrh kuća

ko njeno pričini štene.

 

U plavet je zurila jasnu

i cvilila nasred druma,

a mjesec na putu kasnu

sakri se iza huma.

 

I tiho, kao kad s brijega

za bačenim kamenom kreće,

ko zlatne zvijezde sred snijega

kotrljahu oči se pseće.

 

 

Lijep pozdrav i svako dobro........:-)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vama , Canis ,

 

u ime svih ljudi kojima ste do sada pomogli i u ime onih kojima ćete pomagati ubuduće :)

 

Fala Vam i na prekrasnoj pjesmici koja govori o veličanstvenoj i univerzalnoj majčinskoj ljubavi .

Pri prvom čitanju pjesmice , u davnim školskim danima , borio sam se sa suzama jer je moja pokojna baka bacala peseke i mačiće u kanalizaciju :(

Ljudi su danas humaniji i sve se obavlja na civiliziraniji način .

 

Kod nas je sudbina neželjene djece isključivo u majčinskim rukama , jer Prema Zakonu o zdravstvenim mjerama za ostvarivanje prava na slobodno odlučivanje o rađanju djece, čl. 15 st. 2. u Republici Hrvatskoj, žena može legalno izvršiti prekid trudnoće bez dozvole komisije, ako se radi o trudnoći koja traje do 10 tjedana.

 

Tako su djeca zaštičena od ubijanja nakon poroda :(

 

Iz podataka o broju prekida trudnoća u zdravstvenim ustanovama RH, 1995. - 2005. godine ,objavljenih u Hrvatskom časopisu za javno zdravstvo , broj 8 /06.,

vidi se da je svake godine broj manji , a razlog je možda u povećanju abortusa izvan zdravstvenih ustanova , ili povećanoj majčinskoj ljubavi prema nerođenoj djeci ili......

Tako je 1995 . godine legalno napravljeno 19 950 zahvata u rukavicama , deset godina kasnije 10 255 .

 

Ispričavam se poštovanoj Ivi_ri23 na zloupotrebi njene objave .

Molim oprost od svih koji s pravom prigovaraju na nepravničkim piskaranjima na pravnom portalu .

Poštovanom moderatoru predlažem da objave koje tu ne spadaju preseli u " Kućicu za peseke " koja je u dalekom kutu a nikome na putu : http://ddkforum.forumotion.com/

 

Canise , želim Vam svekoliku ljubav i odlično zdravlje !

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija