Jump to content

ovrha nad pokretninama - životinje


vrbi

Preporučene objave

dragi moji znalci

imam jedno pitanje tj. dva pa ukoliko je netko voljan pomoći i zna odgovore lijepo molim da napiše

 

radi se o ovrsi nad pokretninama i to živim životinjama. životinje su već oduzete vlasniku i ismještene na jednu farmu na tzv. pansion, dok se ne provde ovrha. na prvoj dražbi nisu prodane, sada je zakazana druga dražba na kojij se mogu prodati za najmanje 1/3 procijenjene vrijednosti. kako se radi o dosta velikim iznosima, po svemu sudeći neće se ni sada prodati.

moje pitanje je slijedeće, što se događa sa konkretnim pokretninama, u ovom slučaju životinjama kada se ne prodaju ni na drugoj dražbi????

drugo pitanje bi bilo, što je sa pdv-om kod ovrhe? ima li ga, tko ga plaća i tako...?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Učl. 143. Ovršnog zakona stoji :

5) Sud će obustaviti postupak ako nijedna od stranaka ne predloži u propisanom roku drugu dražbu, odnosno ponovnu prodaju neposrednom pogodbom, ili ako se stvari ne uspiju prodati ni na drugoj držbi, odnosno neposrednom pogodbom u ponovnom roku koji sud odredi.

 

Malo dalje u zakonu točno stoji i što se i kojim redom plaća iz kupovnine.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija