Jump to content

Dali je nastupila zastara


gliha

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima!

Molio bih vasu pomoc uvezi jedne nedoumice:

 

Dakle situacija je ovakva 27.1.2006. prosao sam motociklom kroz crveno svijetlo, iza mene su isli policajci u civilu.

Nisam se zalio u roku od 8 dana od primitka naloga. Dobio sam rijesenje i kaznu, te sam predao zalbu na prekrsajni sud. U njoj sam izricito zahtjevao svjedocenje na sudu i suocavanje sa sluzbenom osobom, jer uistinu mogu dokazima pobit neke cinjenice u rijesenju.

Do dana danasnjeg nije mi uspjesno urucen niti jedan poziv na sud. E sad mene interesira dali mi je nastupila zasrara 27.1.2008. ili mogu ocekivati rijesenje visokog prekrsajnog datirano na par dana prije. I dali bi takvo njihovo rijesenje bilo zakonito s obzirom na moj zahtjev na svijedocenje koji nije ispunjen?

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pisao sam zalbu, na rijesenje prekrsajnog suda.

Prigovor na nalog od policije nisam pisao jer ga nisam niti primio niti potpisao. Tako da nisam imao na sto ni prigovarat, a prvi papir koji sam u vezi tog predmeta dobio je gore spomenuto rijesenje na koje sam se zalio u roku 8 dana.

Nema mi logike da zakljuce predmet bez mog iskaza,ako sam se uredno pozvao na svoje pravo da svjedocim u svoju korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kažete da niste pisalo prigovor na prekršajni nalog. tim eje prekršajni nalog trebao postati pravooćan.

Međutim vi dalje tvrdite da ste pisali žalbu na rješenje prekršajnog suda. Odakle se sada to rješenje stvorilo ako je policija bila ta koja je napisala prkekršajni nalog???

 

Ako ste pak nešto pobrkali, pa je prekršajni sud postupao i donio rješenje na koji ste se vi žalili, postoji mogućnost još neko kraće vrijeme da dobijete od Visokog prekršajnog suda rješenje vaše žalbe.

Ipak nejasna je situacija jer kako će prekršajni sud donijeti rješenje u redovitom postupku, ako vam nije uspio izvršiti uručenje nijednog poziva?!

 

Također, kako se žalite na rješenje prekršajnog suda ako niste primili niti jedan poziv?

 

Puno je toga nejasno pa se malko potrudite detaljnije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija