Jump to content

Molim vas odgovor


Adnanela

Preporučene objave

Policija mi je bila u pretrazi stana, u nalogu piše CITIRAM: "Nalog ima biti izvršen 13.10.2007.",gospoda su bila kod mene 14.10.2007. može li se to smatrati proceduralnom pogreškom? I ušli su u stan dok ja nisam bio prisutan, s predpostavljam neispravnim nalogom,ja sam došao 20 min kasnije ,oni su bili već u stanu mada ih supruga nije htjela pustiti unutra.Jel to u redu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 godina kasnije...

Evo me opet!"!

Na nalogu piše "ima biti izvršen 13. a izvršen je 14.09.

Policija nije imala razlog da za dan odgodi pretragu.Nisu obavijestili istražnog sudca u roku o pretrazi nit su ishodili drugi nalog.

Prvostupanjski sud je zbog neurednog naloga ,zbog krivog datuma

na nalogu na kojem je točno definiran razlog,mjesto,i vrijeme....pretrage ,dokaze proglasila nezakonitim.

Da bi se državno odvjetništvo žalilo na presudu te uspjelo na županijskom sudu poništit presusdu prvostupanjskog suda kao na foru da je nalog istražnog suda Lex spectalis..te .da se takav nalog ne smatra sudskim nalogom(nalog o pretrazi). moš mislit!!Mi smo se pozvali na članak 160. st 1. a oni napisali da se članak ne odnosi na nalog o pretrazi nego za nalog koji sud izdaje kod pripremanja glavne rasprave ili tjekom rasprave kao oblik sudske odluke(dovedbeni nalozi svjedoka,okrivljenika,odgoda rasprave)..bla,bla te se ne odnosi na istražnu radnju.

A u zakonu piše da sve naloge donosi sudsko tijelo...a nalog o pretrazi izdaje istražni sudac.

Prema tome svi nalozi su nalozi bez iznimke.KOja razlika??

I zar na bilo kakvom sudskom nalogu koji nešto naalže može biti iznimke ili netočnih podataka.??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija