Jump to content

Razvod braka, podjela imovine, oporuka


MZ

Preporučene objave

Roditelji su mi se razveli nakon 30 godina braka. Rastava je završila na sudu, bilo je mučno, ali nakon 7 mj, napokon je razvod završen. Razlog pokretanja razvoda je što je mama saznala da otac već tri godine ima ljubavnicu, djevojku mojih godina(28) i da očekuje sa njom dIjete koje se treba roditi sada tijekom ožujka. Nakon razvoda pokrenut je i zahtjev za podjelu imovine, ali kako to obično biva većina imovine upisana je na moga oca pa sada treba proći prvo procedura da se moja mama upiše kao suvlasnik na nekretninama i pokretninama, također pokrenuta je i tužba za isplatu jer je moj otac suvlasnik i vlasnik nekih nekretnina(vikse i zemljišta) na kojem još nije upisan kao vlasnik. Moje pitanje je; da li rođenje djeteta može ikako negativno utjecati na potraživanja moje majke prema ocu, pošto je postupak podjele imovine pokrenut prije njegova rođenja? Također, moj otac je već napravio prije pokretanja postupka razvoda oporuku u moje ime i koju neće mjenjati jer je ionako sve to stvarano za mene a za svoje drugo djete će se pobrinuti naknadno(tako kaže), koja oćito neće važiti jer će se njegovo imovinsko stanje nakon podjele imovine promjeniti tj važiti će u smislu "sve moje imovine"ali ne u ranijem opsegu.Pod uvijetom da on ne promjeni oporuku prije smrti ili napravi drugu, da li njegova supruga tj njegovo dijete nakon punoljetnosti(ako ga moj otac doživi) mogu osporiti oporuku( znam da mogu pokušati), ali da li i unatoč toj oporuci imaju pravo na nužni dio imovine koja je u njoj obuhvaćena i da li na taj nužni dio imaju pravo i supruga i djete ili samo supruga.Također, da li oporuka u kojoj se nakon smrti ostavlja" sva imovina" vrijedi do datuma do kada je napisana ili do trenutka smrti. Predpostavljam ovo drugo ali slabo poznajem obiteljski zakon i nasljedno pravo pa molim pomoć.Jer ako je do trenutka smrti, onda po toj logici drugom djetetu neće ostati ništa ili u krajnjem samo manji dio. Dijete nije ništa krivo i naravno da po roditelju treba dobiti što mu pripada, ja se želim zaštiti od njegove žene. Molim savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija