Jump to content

ZUS pitanje


Maja82

Preporučene objave

Nešto mi s tim ZUS-om nije jasno; ZAHTJEV ZA ZAŠTITU ZAKONITOSTI u Upravnom sporu; to bi bio redovni pravni lijek kojeg državni odvjetnik ima pravo podnijeti nadležnom sudu ako smatra da je odlukom suda povrijeđen neki zakon i dr. Da li je to točno?

 

Dalje; zahtjev se podnosi Upravnom sudu a rješava Vrhovni sud u vijeću od 5 sudaca?

 

I na kraju, koji je izvanredni pravni lijek u upravnom sporu? Ponavljanje postupka?

 

Molim vas, oslobodite me nedoumica! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne tužba nije redovni pravni lijek u upravnom sporu, tužbom se pokreće upravni spor. u upravnom sporu nema redovnih pravnih lijekova, nego smo 2 izvanredna: zahtjev za zaštitu zakonitosti i ponavljanje postupka...

 

presuda nije upravni akt nego je sudska odluka kojom upravni sud ili uvažava tužbu i tad se upravni akt protiv kojeg je podnesena tužba poništava ili tužbu odbija kad je neosnovana.

Ako postoje razlozi koje zakon predviđa za odbacivanje tužbe, to će sud učiniti rješenjem!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi, pržim se pa dajte imam još dan i pol...

 

KOGA obvezuje donesena presuda u upravnom sporu?

Da li je odgovor: tijelo koje je donijelo osporavani akt jer ono u svemu mora postupit kako je doneseno po presudi?

 

I ovo da ubacim: UREDI GRADA ZAGREBA? Da li su to upravna tijela koja se ustrojavaju za obavljanje poslova iz djelokruga ureda državne uprave?

 

Hvala vam svima :klanja: :hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudska presuda koju donese sud u upravnom sporu obvezatna je za stranke u postupku i to prije svega tuženika, što znači dužnost državnih i drugih tijla da se ponašaju u skladu sa izrekom donesene presude. No ta obaveza pridržavanja sudske presude obuhvaća i tužitelja i treće osobe koje se kao stranke jave u sporu.

Isto tako stajalište suda izraženo u donesenoj presudi veže na određeni način i sam sud koji je tu presudu donio.

 

I drugo pitanje, ja mislim da su uredi grada zg upravna tijela bez obzira na koje poslove obavljaju, odnosno da uredi obavljaju poslove iz djelokruga jedinice lokalne, područne samouprave i poslove državne uprava. u drugim gradovima to su upravni odjeli a u gradu zagrebu to su uredi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li bi mi netko moga ako nije problem u kratkim crtama prekinuti moju agoniju i navesti "naslove" osnova iz ZUP i ZUS.

Kazu na ispitu pitaju osnove. Pa koje su to osnove :-?

Kad citam ZUP i ZUS meni je to sve vazno.

 

Ajd ove prve Šta je ZUP, ko po njemu postupa, načela ali dalje ne mogu se odlučiti :glavomozid:

razumete na sta mislim imam zavrsenu SSS normalno (ali i ne mora) da ce mene manje pitati nego one sa Višom ili pravnike :-D barem je tako iskustvo ljudi koji su objašnjavali postupak na ispitu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija