Jump to content

jel ima zastare


prda

Preporučene objave

Ranjen sam 91 granatom ali nisam u to vrijeme bio na bojišnici već sam ranjen u gradu kao pripadnik zng.Nisam podnosio nikakav zahtjev za ranjavanje a već u 12 mjesecu iste godine ratujem sa ranama na nogama u glinskim poljanama.Dali mogu nešto poduzeti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoja postrojba je bila dužna prijaviti tvoje ranjavanje nadređenom zapovjedništvu i Upravi za obranu, neovisno o "tvom zahtjevu za ranjavanjem". No, 1991. i 1992. zbog ratnih okolnosti, stručnosti kadrova i sl. sva ranjavanja i povrjeđivanja, neovisno o okolnostima nisu prijavljivana. Za ranjavanje se može i danas podnijeti zahtjev za ostvarivanje statusa HRVI. Ključni dokument ti je potvrda o stradavanju (nekada "Prijava stradavanja Va-7) koju izdaje pstrojba u kojoj si ranjen ili njen pravni slijednik (ukoliko si bio DVO). Ako si bio pričuvnik podnesi zahtjev za izdavanje potvrde o stradavanju u Uredu za obranu. Ured za obranu (sukladno Odluci tadašnje ministrice iz čini mi se 2001. godine koja je još uvijek na snazi) proslijedit će zahtjev mjerodavnoj Upravi za obranu koja će provesti Upravni postupak za izdavanje potvrde o okolnostima stradavanja. Naravno i ti moras dostaviti svu raspolozivu dokumentaciju o ranjavanju. Uprava za obranu izdaje Rješenje temeljem kojega postrojba ili pravni slijednik izdaje potvrdu o ranjavanju. U slučaju da ti svi odbijaju izdavanje Potvrde, obrati se pisanim putem MORH-u ili MOMBS-u koji su po Zakonu o pravu na pristup informacijama dužni odgovoriti u roku od 15 dana. Ako ne odgovore, uputiti na istu adresu žalbu na nedobivanje odgovora...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac, malo pretjeruješ sa svojim šalama. Naročito jer ovdje ima onih koji se bore za svoj status HRVI.

Mislim da ću to nazvati tvojim propustom, ili recimo, nepromišljenim trenutkom.

Nekad se upitam na čijoj si strani. Pozdrav od onog koji ti ne maše, već se bori za svoj status HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O čemu ti pričaš i zboriš?

Prije svega, prije nego što nešto napišeš, uključi mozak, a sa mnom nećeš tako komunicirati.

 

Ako misliš da ostvariš status HRVI, 17 godina nakon DR-a, onda izvoli. Ja sam svoj status stekao nakon 3 metka od snajpera i četničke granate.

 

A ti, sada se bori, junačino nakon 17 godina. Baš me zanima tvoje pogoršanje bolesti i odakle ti uopće pravo da mi se obraćaš takvim tonom.

 

Uostalom, samo gubim vrijeme obraćajući se tebi al ajd, dobio si moj znak pažnje.

98036730xh2.jpg

A ono što ja napišem na ovom portalu je u dobroj namjeri i želim pomoći kolegama i suborcima, da bi isti svoja prava ostvarili na najbrži mogući način, pri tome ne skrivajući neka svoja saznanja i iskustvo kao zmija noge.

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da su neki ovdje uistinu počeli previše pametovati i praviti se jako bolesni...

-----------------------------------------------------------

Mrljavac svaka tebi čast na svemu što si prošao no mislim da nebi smio se dati isprovocirati nekim novim bolesnicima....tko imalo ima još zdravog razuma i pročita tvoju strahotu koju si prošao zna to cijeniti.......... pozdrav tebi i ova fotka ti je OK ! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam ranjen i imam rak tamo gdje je geler bio ,ali neserem po ljudima ,koji nisu bili ranjeni i koji su cijeli rat prošli po rovovima a nisu imali sreče biti ranjeni ,jer znam ljude koji su danas došli a sutradan bez ruke ostali i sad su u debeloj mirovini,svaka čast dao je dio tjela za državu ,a šta sa onima koji su od prvog dana ,i pobili više četnika nego taj što je bio jedan dan zato postoje ratni putevi i uvijek ču zagovarat da na tih 20% ima pravo ko god da je bio 1991,92,godine na prvoj liniji ,i šta ja imam od te države samo PTSP par ordenja Rak i zastavu od pokojnog brata (kolko sam trebao tražit za njega )najvjerojatnije 20% a da neprićam kako mi je bilo materi kad je nakon mjesec dana nakon pogibije došao tip doneo mu poziv da se javi u TO zato svako od nas ima svoju priču i kad počme pisat trebao bi je ispist do kraja i sve detalje da se ne sere po ljudima bez potrebe :tuzan: :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi pa kuda vodi ovakav način rasprave, ako se nekome može pomoći može, ako ne ne, ako netko misli i nakon 30 godina da traži neka svoja prava neka traži, tu bi trebala biti država da procjeni,a mi smo ovdje,bar ja mislim tako, da jedni drugima pomognemo, savjetom ili slično,Mrljavac ne mislim se petljati u tvoje diskusije s drugima, ali mislim da ovo nije mjesto za to,bar ne na ovaj način :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da su se na ovom forumu stvorile dvije skupine ona koja je ostvarila invalidnost i ona koja to nije ,dobar dio onih koji jesu pomažu onima koji nisu ostvarili invalidnost .A postoji dobar broj onih kojima je to postalo većernja razonoda pa čak u zadnje vrijeme i isprdavanje,sa onima koji to pokušavaju ostvarit,sjetite se kako je vama bilo ,i nisu ljudi krivi što su tek sad počeli tražit svoja prava nego Država(sjetite se samo onog famoznog zelenog ugovora,znaći da šta god vi pričali i radila Vlada radi po svome)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija