Jump to content

bolovanje


neno-sime

Preporučene objave

Prema najnovijem naputku HZZO dokumentacija potrebna za vještačenje bolovanja kao posljedice sudjelovanja u domovinskom ratu:

 

1. Ratni put - evi (preslike),

2. Potvrda - e o pripadnosti HV - MUP (preslike),

3. Preslike medicinske dokumentacije i osobnog

zdravstvenog kartona, civilnog i vojnog

(ovjerene potpisom i faksimilom izabranog

liječnika opće medicine),

4. Drugostupanjsko rješenje o HRVI statusu

temeljeno na nalazu i mišljenju drugostupanjske

liječničke komisije (preslike) i

5. Presliku doznaka o bolovanju.

 

Vještačenja stručnog tima zdravstvene ustanove imenovane od MOBMS više nije uvjet, tko ima može priložiti presliku.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljepo si ti to njemu objasnio ,a ako nema stavku 4.ako je tek krenio sa ganjanjem PTSP i dobio samo bolovanje na kontu šifre F43.1 ,ako je u radnom odnosu a ne u mirovini onda mu je potreban i obrazac 2IN .I nije morao izaći ni na jednu komisiju da bi dobio 100%bolovanje .Sve to ljpo preda u HZZO svoj podrićni ured i onda sretno od 2do 8mjeseci čekanja ,što se Zagreba tiće oni to riješe u roku osam dana ako je došlo izvještačeno iz HZZO a pošto on nije napisao koji je njegov slućaj možda je i ovaj (samo pitaj)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ja sam friško prošao ovaj put koji izgleda ovako:

Imam status RVI na ranjavanje, status dragovoljca, ratni put 91.-96., u radnom odnosu, na bolovanju od prošle godine zbog PTSP-a ( f 43.1). Dokumentacija koju su meni tražili je sljedeća :

 

1. Sve potvrde o pripadnosti postrojbama

2. Ratni put/ putevi

3. Potvrda o statusu dragovoljca/branitelja

4. SVA medicinska dokumentacija

5. Zahtjev za vještačenje, koji dižeš kod liječnika opće medicine,

6. Riješenje HRVI.

7. Liječnički karton

Sve nabrojano kopiraš i kopije ovjeriš kod svog liječnika te nosiš tamo gdje ti produžuju bolovanje. E sad, ja sam dobio odgovor za 15 dana gdje mi još traže i mišljenje drugug psihijatra a najbolje iz Centra za psihitraumu, a to je Dubrava, ovisno o regiji. Tamo se naručiš i čekaš oko 2 mjeseca i dolaziš na timski prikaz, pa opet za oko 2 mjeseca ideš na psihotest pa opet na timski prikaz. Nakon toga kopiraš sve što tamo dobiješ, ovjeriš i nosiš gdje i ono prije. Liječničko povjerenstvo vještači tvoj predmet i donosi ocjenu da li je ono za šta si na bolovanju posljedica rata ili ne, te čekaš na riješenje.

Nadam se da sam bio od pomoći.

 

Ujedno pozdrav svima jer prvi puta pišem na forumu iako ga pratim već dugo. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija