Jump to content

Sto mi je ciniti?


grg4

Preporučene objave

Najprije pozdrav svima na forumu a zatim i pitanjce...

 

Dakle, ovakva je situacija. Prema informacijama kojima raspolazem, cini se da nesto posjedujem a da nisam toga niti bio svjestan cijelo vrijeme...

:-D

 

Radi se o sljedecem, nakon smrti mog pradjeda ostala je prabaka te moj otac i njegova dva vanbracna brata. Nakon toga je umrla je baka a poslije nje i moj otac, (i oba brata) iza kojega smo ostali moja sestra i ja te dvoje djece od jednog od brace (jedno od to dvoje djece koristi zemlju dugo godina, kuca je u trosnom stanju i spremna za rusenje koje je navodno zabranjeno jer se radi o staroj gradnji kamenom). Ostala je jedna kuca na moru i povece zemljiste uz nju. Nemam informacije da li su pokretane ikakve ostavinske rasprave niti o katastarskom stanju te nekretnine. Navodno da je jos uvijek na pradjedi. Nedavno sam saznao da su "mornari" kucu i zemljiste navodno dali na prodaju.

 

Moze li mi netko pomoci oko ovoga savjetom sto i kako uciniti i pritom izbjeci da sestra i ja budemo osteceni?

 

Pradjed je umro nedaleko od mjesta u kojem zivim (slavonija) a nekretnina se nalazi na moru.

 

Puno hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

notarica je napisao:

Sudu gdje se vodila ostavinska rasprava iza pradjeda, podnesite prijedlog za naknadno pronađenu ostavinu. Priložite podatke o nekretnini (zk izvadak).

 

Bojim se da ce se u to sve morati uplesti neki odvjetnik...

:-(

 

Nazalost, trenutno mi je velik problem (a i neizvjesnost) uputiti se prema moru radi toga. Bojim se da se ne bi vratio kratkih rukava...

 

Mozete li mi samo dati smjernice sto ciniti i odakle poceti?

Da li bi valjalo pokrenuti ostavinsku raspravu? Doci nekako do te katastarske cestice papirnato?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zeljka_os je napisao:

ako se bojite prodaje zatražiti donošenje privremene mjere zabrane otuđenja i opterećenja nekretnine kod suda gdje se nekretnina nalazi. To će morati odvjetnik.

 

Mda, tako sam i mislio...

Problem je u tome sto bih ja ne znam TOCNO gdje se to nalazi, dok ne dodjem tamo.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zeljka_os je napisao:

Morate detektirati nekretninu, putem odvjetnika ili čak gemetra iz mjesta gdje se nektretnina nalazi i broj čestice i katastarsku općinu i površinu, a ako se radi o starim zemljišnim knjigama odnda i identifikaciju čestice iz nadležnom katastarskog ureda sa oznakom stare i nove čestice.

 

Znaci, torbu u ruke i na more?

A dobro, izdrzat cemo i to ako se bas mora.

 

Mozete li mozda preporuciti nekoga tko bi to mogao dobro odraditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

notarica je napisao:

Znate li broj te čestice na moru koja vas zanima?

Ako znate, možete zk stanje sami pogledati na internetu na stranici e-zemljišnih knjiga.

Ako ne znate, nažalost morate na more u katastar da pogledate planove i utvrdite broj čestice, a onda i u gruntovnicu.

 

Da, morat ce se na more. Najvjerojatnije cu to odgoditi jos neko vrijeme pa obaviti sve dok sam na godisnjem odmoru.

 

Puno hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija